„Opowieść podręcznej”: wizyta podręcznych w Warszawie przestrogą dla współczesnej Polski [GALERIA]

Natalia Hluzow
14.07.2018 18:51
Podręczne w Warszawie|undefined Fot. Radosław Nawrocki/Showmax

Drugi sezon „Opowieści podręcznej” zakończył się w czwartek 12 lipca 2018. Z tej okazji serwis Showmax postanowił po raz kolejny przypomnieć o zaniedbywanych prawach kobiet.

W czwartek 12 lipca 2018 w Polsce pojawił się nie tylko ostatni odcinek 2. sezonu „Opowieści podręcznej”, ale także wyjątkowi goście. Podręczne wyszły na ulice Warszawy, by zapowiedzieć finał serialu oraz przynieść ważną przestrogę - nie pozwólcie, by fikcja stała się rzeczywistością.

podręczne w Warszawie Fot. foto: Radosław Nawrocki/Showmax

Podręczne w centrum Warszawy - akcja serwisu Showmax

Warszawa. Wczesny poranek. Wraz z pierwszymi kroplami deszczu w mieście pojawiły się czerwono-białe sylwetki kobiet, które kroczyły przed siebie ze spuszczonymi głowami. Grupa podręcznych przechadzała się w zupełnym milczeniu. Zatrzymały się przed Sejmem oraz Pałacem Prezydenckim. Ich pochód zakończył się w Ogrodzie Saskim. Jak większość mieszkańców Warszawy o tej porze wsiadały do metra czy tramwaju. Prócz stroju, na tle pozostałych pasażerów wyróżniało je zachowanie. Wszystkie wlepiały wzrok w podłogę i wymownie milczały, przypominając mieszkańcom miasta o przesłaniu płynącym z serialu „Opowieść podręcznej”. Były żywymi symbolami posłusznych, pozbawionych głosu kobiet.

Fotorelację z tej wyjątkowej akcji serwisu Showmax możecie zobaczyć poniżej:

„Opowieść podręcznej”: finał 2. sezonu serialu

W finałowym epizodzie drugiego sezonu „Opowieści podręcznej” pt. „Słowo” Serena wraz z pozostałymi żonami stanęła do walki o zmiany, które mają zapewnić lepszą przyszłość dzieciom Gileadu. Emily poznała prawdę o nowym Komendancie, zaś June zmierzyła się z bardzo trudną decyzją. Czy postanowiła zostać z córką czy podjęła kolejną próbę, by zbiec z Gileadu? Finałowy odcinek „Opowieści podręcznej 2”, podobnie jak cały serial, dostępny jest w serwisie Showmax.

Marsz podręcznych to kolejna akcja Showmax inspirowana 2. sezonem „Opowieści podręcznej”. Serwis wspiera w ten sposób walkę o prawa kobiet. Dalsze losy mieszkańców Gileadu poznamy w 3. sezonie „Opowieści podręcznej”, który zadebiutuje na platformach Hulu i Showmax w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.