„Opowieści z krypty” przerażają w zapowiedzi serialu

Robert Skowronski
23.02.2017 09:54
„Opowieści z krypty” przerażają w zapowiedzi serialu Fot. kadr z wideo + Dzik Pejnta

Powrót do przeszłości z M. Nightem Shyamalanem w odświeżonej wersji. Poczujcie gęsią skórkę dzięki zapowiedzi nowych „Opowieści z krypty”.

Projekt przez lata przechodził różne perturbacje. Początkowo miał być realizowany dla HBO, by ostatecznie trafić pod skrzydła TNT. Budziło to wiele pytań, zwłaszcza że prawa do wizerunku postaci należą do pierwszej z wymienionych stacji. Data premiery serialu twórcy „Szóstego zmysłu” i Split była wielokrotnie przesuwana, a w pewnym momencie była nawet zawieszona.

Wszystko jednak się unormowało i trafiła do nas pierwsza wideo zapowiedź serialowych „Opowieści z krypty”. Pierwszy sezon ma się składać z 10 odcinków. Każdego tygodnia prezentowane mają być dwa godzinne epizody. Część scenariuszy ma być inspirowana serią komiksów z lat 50. pod tym samym tytułem. Reszta opowie zupełnie nowe historie. Prawdopodobnie jeden z odcinków będzie stanowił remake tego, który widzowie wskazali jako najlepszy z oryginalnej produkcji.

Zobaczcie zapowiedź „Opowieści z krypty” z wypowiedziami Shyamalana:

Co twórca powiedział na temat swojego projektu?

„Opowieści z krypty” zawsze stanowiły zakazany owoc mojego dzieciństwa. Mam wrażenie, że wyprzedzały swój czas. Były utrzymane w mrocznym, ironicznym tonie i to właśnie prawdopodobnie zwróciło moją uwagę na materiał źródłowy. To będzie dobry gatunkowy serial, którego częścią będzie Strażnik krypty wprowadzający nas do środka historii.

Kevin Reilly, szef TNT, tak z kolei mówił o „Opowieściach z krypty”:

To nie serial, to swego rodzaju parasol, pod którym, mam nadzieję, znajdzie się wiele seriali. Zamierzamy pokazać bardzo wiele różnych gatunków pod marką „Opowieści z krypty”. Night z pewnością wyreżyseruje pierwszy odcinek, a potem zobaczymy, jak to będzie ewoluowało.

Pierwotnie „Opowieści z krypty” emitowane były w latach 1989-1996 na antenie HBO. Nad poszczególnymi odcinkami z siedmiu sezonów pracowali Richard Donner, Robert Zemeckis, William Friedkin, Tobe Hooper, ale też Arnold Schwarzenegger i Tom Hanks. Na ekranie widzowie oglądali m.in. Brada Pitta, Pierce'a Brosnana, Timothy'ego Daltona czy Whoopi Goldberg.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.