Oto nowa Batwoman! Jak Lavicia Leslie prezentuje się w stroju superbohaterki?

27.10.2020 11:56
Javicia Leslie|undefined Fot. Ron Adar/Shutterstock

Nowa Batwoman w pełnej krasie! Stacja CW zamieściła grafiki przedstawiającą Lavicię Leslie w roli superbohaterki z rodziny Batmana. Jak wygląda w kostiumie?

Nadciąga drugi sezon "Batwoman" a wraz z nim zupełnie nowa odtwórczyni tytułowej bohaterki. W maju 2020 roku Ruby Rose, która wcielała się w Batwoman odeszła z serialu. Jej miejsce zajęła Lavicia Leslie. Jak aktorka wygląda w superbohaterskim kostiumie?

"Batwoman" - Lavicia Leslie jako superbohaterka DC

Solowy serial o Batwoman, rozgrywający się w świecie Arrowverse zadebiutował jesienią 2019 roku. Rolę Kate Kane/Batwoman grała Ruby Rose. Aktorka bez podania opinii publicznej konkretnego argumentu zrezygnowała z udziału w kontynuacji serialu DC.

Przeczytaj także

Twórcy znaleźli jednak artystkę, która przejmie schedę po Rose i wcieli się w nową Batwoman. Mowa o Lavicii Leslie, która zagra Ryan Wilder. Stacja CW pracuje obecnie nad nowymi odcinkami serialu o członkini rodziny Batmana. Twórcy serialu postanowili zaprezentować grafiki, na których przedstawiono nie tylko, jak Leslie wygląda w kostiumie, ale również pokazano nowy uniform.

Batwoman Fot. foto: materiały promocyjne/CW
Batwoman Fot. foto: materiały promocyjne/CW

 

Widzimy, że Batwoman będzie miała nową maskę, z której wystawać będą kręcone włosy Wilder z czerwonymi pasemkami. Pojawiły się też czerwone ochraniacze na przedramiona oraz o wiele krótsze buty. Kostium wykonano z nowych materiałów, by zwiększyć wizualną głębię i podkreślić mocną sylwetkę postaci. Wśród nowości jest również peleryna, która równomiernie przechodzi od czarnego w czerwony.

Przeczytaj także

Za projektem nowego stroju stoi Maya Mani - kostiumolożka, która stworzyła między innymi uniformy do takich seriali jak "Arrow", "Legends of Tomorrow" czy "The Flash". Zgodnie z oficjalnym komunikatem twórców serialu Wilder początkowo przywdzieje kostium Kate Kane. Jednak gdy dorośnie do bycia nową Batwoman, przeprojektuje strój. Nowy wizerunek superbohaterki zadebiutuje w trzecim odcinku nadchodzącej kontynuacji.

Przeczytaj także

Producentka wykonawcza "Batwoman" - Caroline Dries, skomentowała nowy kostium w oficjalnym oświadczeniu.

Podróż Ryana zaczyna się od pytania: „Czym ma być dla mnie kostium Batmana ?” Ale wkrótce zdaje sobie sprawę z potęgi tego symbolu i tego, czym jest dla wszystkich mieszkańców Gotham City. Kiedy Ryan dostrzeże wszystko, co czyni ją wyjątkową, tworzy swój własny strój - dosłownie i w przenośni. Z tego powodu musieliśmy stworzyć nowy projekt ekwipunku i maski - coś co było niezaprzeczalnie wyrażeniem, że nowa postać ma wielką siłę.

Maya Mani przysłała mi swoje rysunki i bardzo mi się spodobały. Peruka była czymś, czego nie udoskonaliliśmy w pierwszym sezonie, a Janice Workman trafiła w punkt swoim nowym podejściem do tego elementu kostiumu. Javicia i ja widziałyśmy różne prototypy i pomysły na czerwone ombre, ale w pewnym momencie zaczęłyśmy wymieniać się naszymi własnymi  bazgrołami rysowanymi na iPadzie. Janice udało się to przełożyć na prezentowany teraz strój. Kiedy go widzę, uśmiecham się. Czuję się zainspirowana.

Na temat nowego kostiumu wypowiedziała się również Leslie.

Podoba mi się, że Ryan staje się nową Batwoman - to jej styl, jej styl i jej chwila! To był zaszczyt móc współpracować z Caroline i Mayą. Czułam, że ważne jest, aby widzowie mogli od razu rozpoznać, że Batwoman jest czarnoskórą dziewczyną. Dzięki dopasowanemu kostiumowi i pięknemu Afro, zdecydowanie się to udało!

Swoje dzieło skomentowała też Mani.

Caroline Dries poprosiła mnie o zaprojektowanie batkostiumu, który byłby unikalny dla postaci Ryan Wilder. Ponieważ jest wysoce wykwalifikowaną wojowniczką, konieczne było uwzględnienie jej surowej, atletycznej postawy i natury pełnej emocji. Dla nowego kostiumu ważne było, aby zdefiniować dominującą prezencję Javicii, jednocześnie pokazując jej atletyczność i pozwalając jej na swobodę wyrażania fizycznej natury Batwoman, a wszystko to przy jednoczesnym superfajnym wyglądzie! ”

Fani serialu zapewne nie mogą już doczekać się, by zobaczyć Leslie w akcji.

Przeczytaj także

"Batwoman" sezon 2 - kiedy premiera?

Oprócz Leslie, w produkcji wystąpili Rachel Skarsten, Meagan Tandy, Camrus Johnson, Dougray Scott i Nicole Kang. Serial ma powrócić na antenę CW w styczniu 2021 roku, ale na razie nie podano konkretnej daty premiery.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: DC Wieczne zło + dodatek Łotrzy - [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.