Oto serial "Skandal w brytyjskim stylu" - w rolach głównych gwiazdy Marvela i "The Crown"

20.12.2021 15:21
Oto serial "Skandal w brytyjskim stylu" - w rolach głównych gwiazdy Marvela i "The Crown" Fot. materiały prasowe/HBO

Nowy miniserial "Skandal w brytyjskim stylu" będzie miał swoją premierę 1 stycznia w HBO GO. W produkcji zobaczymy Claire Foy z "The Crown" oraz Paula Bettany’ego (Vision z filmów Marvela) w rolach księżnej i księcia Argyll.

Claire Foy i Paul Bettany jako para w nowym serialu HBO

Serial "Skandal w brytyjskim stylu" przedstawia kulisy niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum byli wtedy książę i księżna Argyll: Ian Campbell (Paul Bettany) oraz Margaret Campbell (Claire Foy). Publiczny rozpad ich związku stał się jednym z najgłośniejszych i najbrutalniejszych procesów sądowych XX wieku.

Polecamy

Kiedy rozpoczął się ten szeroko relacjonowany przez media rozwód, Margaret Campbell, księżna Argyll, uważana niegdyś za charyzmatyczną ikonę urody i stylu, za sprawą licznych oskarżeń o fałszerstwo, kradzież, przemoc, używanie narkotyków czy łapówkarstwo trafiła na czołówki gazet.

Światło dziennie ujrzało także pewne zrobione Polaroidem zdjęcie, które stało się jednym z bardziej znanych fragmentów tego skandalizującego rozwodu, rozgrzewającego w latach 60-tych opinię publiczną i media do czerwoności.

Polecamy

W serialu występują: Claire Foy, Paul Bettany, Julia Davis, Amanda Drew, Sophia Myles oraz Richard McCabe. Za scenariusz odpowiedzialna jest Sarah Phelps.

Premiera serialu "Skandal w brytyjskim stylu" odbędzie się w HBO GO 1 stycznia 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.