Padły serwery muzeum, bo fani „Stranger Things” chcieli wyglądać jak Dustin

Sergiusz Kurczuk
09.11.2017 13:06
Padły serwery muzeum, bo fani „Stranger Things” chcieli wyglądać jak Dustin Fot. kadr z serialu Stranger Things 2

Każdy, kto oglądał „Stranger Things” kojarzy pociesznego, bezzębnego Dustina. Postać jest tak popularna, że fani serialu przeciążyli stronę internetową Muzeum Nauki w Minnesocie. Wszystko z powodu bluzy dostępnej w ofercie placówki, która do złudzenia przypomina ubranie bohatera hitu Netfliksa. 

Grany przez Gatena Matarazzo pocieszny, kędzierzawy, cierpiący na dysplazję obojczykowo-czaszkową, nierozstający się ze swoją kaszkietówką Dustin Henderson, podbił serca widzów serialu „Stranger Things”. W pierwszym odcinku drugiego sezonu hitu platformy Netflix bohater ma na sobie fioletową bluzę z kapturem ze szkieletem brontozaura. Uważny fan może dostrzec napis pod sylwetką wielkiego jaszczura, informujący, że jest to gadżet z Muzeum Nauki w Minnesocie. Kiedy bluza rzeczywiście pojawiła się w ofercie muzeum, strona internetowa placówki nie wytrzymała liczby użytkowników i padły serwery.

Serwis CNET informuje, że sprzedaż ruszyła o 6 października 2017 roku o 8 rano czasu lokalnego. Chętnych na zakup ubrania było jednak zbyt wielu. Kim Wilcox, która zajmuje się kostiumami do serialu, szukała inspiracji w sieci. Przeglądając ciuchy z lat 80., natknęła się na podobną bluzę z dinozaurem i uznała, że będzie idealnym elementem garderoby Dustina. Kupiła więc oryginał sprzed ponad 3 dekad i na jej podstawie stworzyła ubranie, które widzieliśmy w serialu.

Po emisji 2 sezonu rozhisteryzowani fani zaczęli wydzwaniać, wypisywać i tweetować do muzeum z pytaniem, czy można dostać fioletową bluzę z brontozaurem. Zainteresowanie było tak duże, że władze muzeum postanowiły wznowić produkcję gadżetu ze swoim logo. Stronę udało się przywrócić dopiero po godzinie 23 i do 4 rano placówka sprzedała ponad 10 tysięcy bluz, zarabiając 400 tysięcy dolarów. Większość asortymentu już została wyczerpana, ale muzeum wciąż zbiera zamówienia od chętnych. Kuriozalną sprawę skomentowała szefowa działu public relations Kim Ramsden.

Wręcz rozkoszujemy się okazją połączenia z popularnym serialem, szczególnie że jego bohaterowie są pasjonatami nauki. Jako działalność non profit, wszystkie uzyskane środki trafią na rzecz naszej naukowej misji i edukacji oraz inspirowania młodzieży, takiej jak Dustin i jego przyjaciele do interesowania się naukami ścisłymi. 

Miejmy nadzieję, że zainteresowanie bluzą z dinozaurem pójdzie w parze z zainteresowaniem nauką i nie minie, jak wiele trendów wywołanych jakimś zjawiskiem kulturowym. Ciekawe, kiedy do sprzedaży trafi ikoniczna czapka Dustina? Dziwne, że żadna firma odzieżowa, jeszcze nie nawiązała współpracy z Netfliksem. Na razie oprócz bluzy za 40 dolarów z muzeum w Minnesocie, można nabyć również buty, które Dustin miał na sobie podczas serialowego Halloween. Być może za rok obchodzący święto duchów skompletują pełny rynsztunek i przebiorą się za bezzębnego bohatera „Stranger Things”. 

 

Bluzy z kapturem męski - z czym nosić?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.