Patrick Stewart ponownie jako Jean-Luc Picard w pierwszym zwiastunie nowego serialu "Star Trek"

24.05.2019 08:38
Patrick Stewart (Star Trek: Picard)|undefined Fot. kadr z serialu Star Trek: Picard

Po 25 latach Patrick Stewart powraca jako słynny dowódca starku USS Enterprise. Zobacz pierwszą zapowiedź serialu "Star Trek: Picard".

Seria "Star Trek" to wyjątkowe zjawisko kulturowe, które potrafi połączyć osoby w różnym wieku, z różnych stron świata. Na przestrzeni lat doczekała się wielu odsłon telewizyjnych i kinowych. Jednym z najbardziej popularnych seriali jest "Star Trek: Pokolenia" z lat 90., w którym kapitanem USS Enterprise był Jean-Luc Picard grany przez Patricka Stewarta. 23 maja 2019 roku minęło równo 25 lat od zakończenia emisji "Pokoleń". Z tego powodu powstała nowa produkcja ze Stewartem w roli głównej, a w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun serialu "Star Trek: Picard".

"Star Trek: Picard" - zwiastun nowego serialu

Twórcy serialu postanowili skupić się na dalszych losach tytułowego bohatera, wiele lat po zakończeniu akcji "Pokoleń". Widzowie mają więc okazję zobaczyć, co stało się z Picardem. Okazuje się, że po sukcesach w Gwiezdnej Flocie, kapitan przeszedł na emeryturę. 

Dlaczego Picard zdecydował się na taki krok? Fani "Star Treka" już mają wiele teorii, dotyczących tej decyzji. W każdym razie główny bohater będzie musiał powrócić do Gwiezdnej Floty. Tak przynajmniej wynika z pierwszej zapowiedzi nowego serialu. 

Przeczytaj także

"Star Trek: Picard" - kiedy premiera serialu?

Czy Picard powróci, żeby uratować wszechświat? Przekonamy się za kilka miesięcy. Oprócz Stewarta w serialu wystąpili również  Alison Pill ("Newsroom"), Harry Treadaway ("Penny Dreadful"), Santiago Cabrera ("Heroes"), Michelle Hurd ("Blindspot") i Isa Briones ("American Crime Story: Versace"). Stewart jest jednym z producentów obok  Alexa Kurtzmana odpowiedzialnego za "Star Trek: Discovery". Nowa seria "Star Trek" zadebiutuje jesienią 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Serial będzie dostępny w USA na CBS All Access, a w pozostałej części świata, w tym w Polsce na  platformie Amazon Prime.

Zobacz też: Obsada „Star Trek: The Next Generation” na pierwszym wspólnym zdjęciu od lat 

 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.