Pełny zwiastun 6. sezonu „Gry o tron”

Robert Skowronski
09.03.2016 08:01
Pełny zwiastun 6. sezonu „Gry o tron” Fot. kadr z wideo

W końcu dostaliśmy pogląd na to, co zobaczymy w nadchodzącym sezonie „Gry o tron”. To dzięki opublikowaniu przez HBO pierwszego pełnego trailera serialu.

Mijały miesiące, premiera kolejnej porcji odcinków, która zaplanowana jest na 24 kwietnia 2016 roku, zbliżała się coraz większymi krokami, a my pozostawaliśmy bez oficjalnego zwiastuna produkcji. Wcześniej otrzymaliśmy tylko kilka teaserów, w tym ten, gdzie martwi przemawiają z Domu Czerni i Bieli.

Sytuacja w końcu się odmieniła. Trailer zapowiada epickie i pełne przemocy widowisko, czyli dokładnie to, czego każdy fan „Gry o tron” oczekuje po serialu. Czego możemy się dowiedzieć? Powraca Bran, którego zabrakło w 5. sezonie. Widzimy go w scenie spotkania z władcą Białych Wędrowców, czyli z Nocnym Królem.

Kit Harington, który wciela się w postać Jona Snowa, w odpowiedzi na spekulacje co do jego udziału w 6. sezonie, odpowiedział:

Nie ma mnie już w serialu. Z całą pewnością nie pojawiam się w nowym sezonie. Występuję w paru scenach, w których jestem martwy - to jedno z moich szczytowych dokonań.

Zwiastun faktycznie pokazuje jedynie zwłoki Jona Snowa, więc być może aktor nie mydli nam oczu i mówi prawdę. Jednak trailer pokazuje też postać Melisandre, która przykłada rękę do głowy syna lorda Eddarda Starka. Czy to zapowiedź zmartwychwstania?

Widzimy także, jak Jaime obiecuje, że odzyska to, co jemu i Cersei zabrano, z kolei kobieta mówi, że „wybiera przemoc”. Ramsay ukazany zostaje jako zaskoczony ucieczką swojej małżonki. Melisandre, w kryzysie wiary, rozpacza, że wielkie zwycięstwo, które widziała w płomieniach, okazało się kłamstwem.

Zobaczcie pełny zwiastun 6. sezonu „Gry o tron”, w którym przygrywa cover „Wicked Game” Chrisa Isaaka w wykonaniu Jamesa Vincenta McMorrowa:

Tym razem w obsadzie znajdzie się kilka nowych nazwisk. Na ekranie zobaczymy Maxa von Sydowa - szwedzki aktor zagra Trzyokiego Kruka; zastąpi w tej roli Struana Rodgera, który wcielił się w tę postać w 4. sezonie serialu. Rolę dostał także Richard E. Grant jako przewodzący teatralnej trupie oraz Ian McShane, choć w tym wypadku nie wiemy kogo zagra aktor.

Za 6. sezon odpowiedzialni będą David Benioff i D.B. Weiss. Kilka nowych ujęć z serialu możecie też zobaczyć w materiałach zza kulis.

Jak Wam się podoba pełny zwiastun „Gry o tron”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.