„Pennyworth”: kolejny prequel „Batmana” opowie o Alfredzie

Natalia Hluzow
17.05.2018 13:55
Alfred Pennyworth|undefined Fot. kadr z filmu "Mroczny Rycerz powstaje"

Po 5 sezonach serialu „Gotham” jego twórcy postanowili skupić się na młodości innej pobocznej postaci z serii „Batman” i opowiedzieć o przeszłości Alfreda Pennywortha.

Twórcy „Gotham” poświęcili już kilka sezonów na opowieść o Jamesie Gordonie. Dlatego teraz (według nich) przyszedł czas, by swojego własnego serialu doczekał się także... Alfred (!) - kamerdyner i opiekun panicza Wayne’a oraz pomocnik Batmana w jednej osobie.

Alfred Pennyworth głównym bohaterem prequela „Batmana”

Akcja serialu „Pennyworth” ma toczyć się w latach 60. w Londynie i skupić się na przeszłości Alfreda Pennywortha z czasów, gdy opuścił służby specjalne i poznał Thomasa Wayne’a, z którym postanowił założyć tajną firmę. Oznacza to, że w serialu nie spotkamy ani Batmana, ani żadnego innego słynnego mieszkańca Gotham, za to po raz pierwszy zobaczymy na ekranie Alfreda w znacznie młodszej wersji niż widywaliśmy go dotychczas.

Serial zamówiła amerykańska stacja Epix. Zrealizują go twórcy odpowiedzialni za „Gotham” – Bruno Heller i Danny Cannon – jednak nowa produkcja nie będzie miała związku z telewizyjną serią stacji FOX.

Heller i Cannon, którzy już niebawem zakończą prace nad „Gotham”, są oczywiście bardzo zadowoleni z pojawienia się nowego, zbliżonego projektu. Pytanie tylko, czy skupianie się na „origin story” Alfreda nie jest już trochę za dużym odejściem od głównego wątku? W serialu „Gotham” mieliśmy przynajmniej okazję poznać początki działalności najsłynniejszych złoczyńców z DC i przede wszystkim nastoletniego Bruce’a Wayne’a. Tymczasem, w serialu „Pennyworth” nie będzie nawet możliwości umieszczenia jakichkolwiek odniesień do Batmana. Ale może wcale nie o to chodzi…

Data premiery czy rozpoczęcia produkcji nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że serial „Gotham” powróci z piątym i ostatnim sezonem jesienią 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.