Peter Dinklage o „Grze o tron”: „Dobrze, że to koniec.”

Natalia Hluzow
23.01.2018 11:50
Peter Dinklage o „Grze o tron”: „Dobrze, że to koniec.” Fot. kadr z serialu

Serialowy Tyrion Lannister twierdzi, że zakończenie „Gry o tron” na tym etapie wpłynie pozytywnie zarówno na obsadę, jak i na samą produkcję.

„Gra o tron” trafiła na ekrany w 2011 roku. Od momentu, kiedy telewidzowie 17 kwietnia 2011 roku dowiedzieli się, że nadchodzi zima („Winter is Coming” to tytuł pierwszego odcinka) do dziś minęło prawie 7 lat. Przez cały ten czas w serialu pojawiały się i znikały różne twarze, jednak kilku bohaterom udało się przeżyć i pokonać wszelkie przeciwności od pierwszego do ostatniego odcinka. Arya, Sansa i Bran Stark, Tyrion, Cersei i Jaime Lannister, Daenerys Targaryen oraz Jon Snow na przestrzeni 67 odcinków przechodzili przez walki, zamachy, upokorzenia, gwałty, amputacje kończyn, a nawet śmierć, by spotkać się w finałowym sezonie „Gry o tron”. Nie wiadomo, co ich czeka i ilu z nich przetrwa do ostatniego odcinka, ale jedno jest pewne - to koniec serialu, do którego nikt nigdy nie zamierza już wracać. 

Obsada „Gry o tron” o zakończeniu serialu

Peter Dinklage, odtwórca roli Tyriona Lannistera, w wywiadzie dla Variety powiedział to, o czym wspominało już wielu aktorów z „Gry o tron”. Choć pożegnanie po tylu latach rozdziera serca całej ekipie i obsadzie, to dobry czas na to, by odejść z tarczą, a nie na tarczy:

Przyszła na to pora. Ze względu na fabułę, nie tylko z powodu naszego życia. Teraz jest idealny czas, by to zakończyć. Czasem seriale zostają odrobinę za długo, w stronę "przeskoczenia rekina" [określenie z amerykańskiej telewizji odnoszące się do zwrotu akcji, po którym fabuła staje się coraz bardziej absurdalna - przyp.red.]... To słodko-gorzka chwila, kiedy nadchodzi moment, by ruszyć do przodu. To zawsze jest tym smutnym elementem naszego zawodu, ponieważ masz wokół siebie mnóstwo wspaniałych ludzi na krótki czas, a później musisz iść dalej i to zawsze rozdziera serce. Szczególnie jeśli spędziłeś z tymi ludźmi więcej niż kilka miesięcy.

O tym jak trudno było się rozstać z serialem i wszystkimi towarzyszami z planu wspominała już m.in. Sophie Turner, a także Kit Harington czy Ben Crompton. Wszyscy są jednak zgodni, co do tego, że to właściwy czas na pożegnanie z „Grą o tron” - także dla widzów. 

Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron?

4 stycznia 2018 roku HBO oficjalnie ogłosiło, że „Gra o tron” powróci z sześcioodcnkowym ósmym i finalnym sezonem w 2019 rokuDavid Benioff i D.B. Weiss (twórcy serial) oraz David Nutter i Miguel Sapochnik wyreżyserują poszczególne epizody. David Benioff i D.B. Weiss wraz z Bryanem Cogmanem i Davem Hillem odpowiadają także za scenariusz. Produkcją zajmą się (poza twórcami serialu) Carolyn Strauss, Frank Doelger i Bernadette Caulfield oraz Bryan Cogman, Guymon Casady, Vince Gerardis i George R.R. Martin – autor „Pieśni Lodu i Ognia”, na której oparty jest ten telewizyjny fenomen HBO.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.