Pierwsze informacje o 2. sezonie „Belfra”

Robert Skowronski
05.04.2017 13:26
Pierwsze informacje o 2. sezonie „Belfra” Fot. materiały prasowe

We wtorek 4 kwietnia 2017 roku wystartował plan zdjęciowy 2. sezonu ciepło przyjętego „Belfra” z Maciejem Stuhrem. Poznajcie pierwsze informacje o nadchodzących odcinkach.

Ujawniono nazwiska osób odpowiedzialnych za epizody w 2. sezonie serialu. Za kamerą stanie dwóch reżyserów, którzy nie pracowali przy poprzedniej serii, będą to Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Autorami scenariuszy są Monika Powalisz, Bartosz Ignaciuk, Wojciech Bockenheim i Jakub Żulczyk. W głównej roli oczywiście ponownie pojawi się Maciej Stuhr, zaś premiera 2. sezonu przewidziana jest na jesień 2017 roku.

Tym razem Paweł Zawadzki zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Po pierwszych spędzonych tu dniach przeżywa wstrząs, gdyż w szkole dochodzi do tragedii. Tym samym pojawiają się pytania bez odpowiedzi. Na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

Na ekranie oprócz Stuhra zobaczymy Michalinę Łabacz oraz Elizę Rycembel. Zdjęcia realizowane są we Wrocławiu oraz w Warszawie. Producentami 2. sezonu są Wojciech Bockenheim i Krzysztof Łojan.

„Belfer” został doceniony przez Polską Akademię Filmową. Serial zdobył statuetkę za Najlepszy Filmowy Serial Fabularny. Produkcja została również nagrodzona specjalną Telekamerę 2017 oraz okrzyknięto ją Wydarzenia Roku 2016 w Bestsellerach Empiku.

W 1. sezonie na ekranie zjawiły się takie nazwiska, jak: Magdalena Cielecka, Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Sebastian Fabijański, Katarzyna Dąbrowska oraz zaangażowano aktorów młodego pokolenia: Józefa Pawłowskiego, Mateusza Więcławka, Patryka Pniewskiego, Aleksandrę Grabowską, Paulinę Szostak.

Poprzednia seria składała się z 10 odcinków - długość każdego z nich wynosiła ok. 55 minut, a były one emitowane na antenie Canal +.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.