Pierwsze recenzje „Stranger Things 2” zapowiadają rozrywkę w wersji rozszerzonej

Natalia Hluzow
24.10.2017 15:52
Pierwsze recenzje „Stranger Things 2” zapowiadają rozrywkę w wersji rozszerzonej Fot. kadr z wideo

W sieci pojawiły się pierwsze opinie na temat 2. sezonu „Stranger Things”. Zdaniem krytyków czeka nas jeszcze więcej wrażeń niż w 1. sezonie.

Premiera „Stranger Things 2” coraz bliżej. Z tej okazji Netflix niemal codziennie zasypuje nas nowymi materiałami promującymi 2. sezon serialu o dziwnych przygodach przyjaciół z Hawkins. Po wielu klipach stylizowanych na lata 80. i finalnym trailerze serialu, przyszedł czas na pierwsze recenzje drugiej odsłony „Stranger Things”. Czy powrót do Hawkins w stanie Indiana okazał się udany?

Większość recenzentów zgodnie twierdzi, że tak. Jak pisze The Hollywood Reporter:

Drugi sezon prezentuje rozszerzony asortyment wpływów lat 80., rozszerzoną obsadę momentalnie rozczulających postaci i rozszerzoną mitologię „Stranger Things” bez nadęcia, które prowadzi do nieuchronnej zagłady wielu sequeli.

W magazynie Collider czytamy natomiast:

Bracia Duffer po raz kolejny sprawnie posługują się ich szczególną alchemią i kreują kontynuację godną wielkich oczekiwań wytworzonych przez poprzedni sezon. „Stranger Things” nie odkryło na nowo telewizji, ale po raz kolejny zapewniło wysoki poziom rozrywki, która niesamowicie wciąga i zaskakująco łapie za serce.

Recenzenci z Variety podzielają tę opinię. W swoim artykule na temat 2. sezonu „Stranger Things” napisali:

Dobra wiadomość jest taka, że główna obsada serialu pozostała ogromnie wszechstronnym i skutecznym zespołem i kiedy w okolicach 9 odcinka historia wskakuje na wyższy bieg, powraca dawna magia serii.

Z przytoczonych recenzji wynika, że największym atutem 2. sezonu „Stranger Things” są postaci, a przede wszystkim paczka młodych przyjaciół, którą poznaliśmy już w pierwszym sezonie. Recenzenci chwalą umiejętne kreowania świata oraz połączenie dreszczyku przerażenia ze sporą dozą dystansu. Zwracają również uwagę na to, że twórcom udało się z powodzeniem rozszerzyć mitologię zapoczątkowaną w pierwszej serii i po raz kolejny zabrać widzów w sentymentalną podróż do lat 80. Jeśli na coś narzekają, to na niezbyt dokładne naszkicowanie nowych bohaterów, nieco wolne tempo pierwszych odcinków oraz fakt, że kolejnym sezonie wszystkiego jest więcej, ale niewiele różni się to od tego, co widzieliśmy w sezonie pierwszym. Jednak czy można to uznać za wadę, skoro to, co już zobaczyliśmy bardzo nam się podobało?

To, czy „Stranger Things 2” spełnia osobiste oczekiwania każdego z nas, będziemy mieli okazję przekonać się już niebawem. Tymczasem na kanale Netflix Polska możemy już zobaczyć pierwszy fragment 2. sezonu.

Mike i Jedenastka spotkają się już za kilka dni. Wyczekiwana premiera 2. sezonu odbędzie się 27 października 2017.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.