Ruszają zdjęcia do pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa. Kto w nim zagra?

Natalia Hluzow
17.01.2018 09:22
Ruszają zdjęcia do pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa. Kto w nim zagra? Fot. pixabay.com/CC0 Creative Commons

Wyśmienita obsada i najlepsza polska reżyserka jeszcze w styczniu 2018 spotkają się na planie pierwszej polskiej oryginalnej produkcji Netfliksa.

Jeszcze przed końcem stycznia 2018 w Warszawie padnie pierwszy klaps na planie serialu Agnieszki Holland i Kasi Adamik zrealizowanego na zlecenie platformy Netflix. Polska reżyserka o międzynarodowej sławie nad serialem Netfliksa pracowała już wcześniej - była jednym z reżyserów „House of Cards”. Po raz pierwszy jednak stanie za kamerą oryginalnej produkcji platformy w języku polskim.

O czym będzie pierwszy polski serial Netfliksa?

Serial ma kontynuować tradycję thrillerów szpiegowskich skupionych wokół tematu Zimnej Wojny. Nie będzie jednak ukazywał przeszłości, lecz zaprezentuje alternatywną historię, w ramach której żelazna kurtyna wciąż istnieje. Akcja będzie toczyć się w 2002 roku - 20 lat po ataku terrorystycznym, który zniweczył szanse Polski na wyzwolenie spod jarzma Związku Radzieckiego, gdyż ten nigdy nie upadł. Główni bohaterowie - młody student i idealista oraz skompromitowany oficer śledczy - znajdą się na tropie spisku, który stoi za utrzymaniem żelaznej kurtyny i represyjnego państwa policyjnego w Polsce. Odkryta przez nich intryga może wzniecić rewolucję i wpłynąć nie tylko na losy wszystkich Polaków, ale i całego świata... 

Kto zagra w polskim serialu Netfliksa?

W rolach głównych zobaczymy Macieja Musiała prawdopodobnie jako studenta oraz Andrzeja Chyrę lub Roberta Więckiewicza w roli śledczego. Prócz nich w serialu pojawią się Michalina Olszańska, Zofia Wichłacz i Patrycja Wolny. 

chyra musiał Fot. foto: MAREK LASYK/REPORTER; ARTUR BARBAROWSKI/ Eastnews.pl

Kiedy premiera polskiego serialu Netfliksa?

Serial będzie liczył 8 odcinków, do których zdjęcia będą realizowane w różnych regionach Polski. Ekipa i obsada rozpocznie pracę w Warszawie. Scenariusz napisał Joshua Long, który jest też pomysłodawcą serialu. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company, zaś producentami wykonawczymi są: Frank Marshall („Jurassic World”), Robert Zotnowski („House of Cards”), Andrzej Besztak („Pokot”), Joshua Long, Agnieszka Holland i Maciej Musiał. 

Światowa premiera serialu planowana jest na 2018 rok, jednak Netflix nie podał jeszcze konkretnej daty. Czy obraz wyreżyserowany przez Holland osiągnie sukces na miarę niemieckiego „Dark”? Przekonamy się już wkrótce.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.