Popularny serial Netflixa o nastoletnich herosach "Locke & Key" skończy się po 3 sezonach. Skąd taka decyzja?

07.04.2022 11:19
Popularny serial Netflixa o nastoletnich herosach "Locke & Key" skończy się po 3 sezonach. Skąd taka decyzja? Fot. materiały prasowe/Netflix

Niestety, fani serialu "Locke & Key" muszą się obejść smakiem - Netflix poinformował, że popularny serial zakończy się po premierze 3. sezonu. Co stoi za taką decyzją?

Locke & Key - serial Netflixa zakończy się po 3 sezonach

Jak podaje portal Deadline, serial "Locke & Key" zakończy się po nadchodzących kilku odcinkach 3. sezonu. Nie jest to zapewne informacja, która zostanie przyjęta z entuzjazmem przez fanów rodziny Locke'ów, ale niestety wszystko, co dobre kiedyś się kończy.

Polecamy

Pocieszeniem może być jednak fakt, że taka była przynajmniej decyzja twórców serialu, którzy porozumieli się z Netflixem. Showrunnerzy Carlton Cuse i Meredith Averill mieli szansę na opowiedzenie swojej historii w całości, za co podziękowali w oficjalnym oświadczeniu na łamach Deadline:

Kiedy zaczęliśmy prace nad tym serialem, to wiedzieliśmy, że trzy sezony będą idealną długością dla historii o Locke'ach. Jako scenarzyści jesteśmy bardzo wdzięczni, że mogliśmy opowiedzieć historię Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza w dokładnie taki sposób, jaki chcieliśmy. Ale magiczne klucze zostawimy dla siebie. Wiecie, tak na wszelki wypadek.

Polecamy

Współtwórca postaci, Joe Hill odniósł się jakiś czas temu do spekulacji, jakoby finałowe odcinki serialu miały w pewien sposób łączyć się z nadchodzącym serialem "Sandman" od Netflixa. Artysta zażartował:

Widziałem sporo artykułów na temat crossovera między Locke & Key i Sandmanem, więc postanowiłem sprawdzić te click-baity. No i niestety, nic z tego nie wyszło. Ale jak większość fanatyków Sandmana czekam na ogromną, wciągającą i przede wszystkim wierną adaptację opowieści Neila.

Finałowe odcinki "Locke & Key" zadebiutują jeszcze w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.