Popularny serial Netflixa został anulowany po zaledwie jednym sezonie. O którą produkcję chodzi?

25.03.2022 10:56
Popularny serial Netflixa został anulowany po zaledwie jednym sezonie. O którą produkcję chodzi? Fot. materiały prasowe/Netflix

Netflix postanowił anulować prace nad drugim sezonem serialu "Archive 81" zaledwie dwa miesiące po premierze.

Netflix anulował całkiem popularny serial Archive 81

Jak podaje Deadline, Netflix postanowił anulować prace nad 2. sezonem serialu grozy "Archive 81" z Mamoudou Athie'em i Diną Shihabi w rolach głównych. 

Polecamy

Ta wieść jest nieco zaskakująca, ponieważ "Archive 81" dostało się do tygodniowego zestawienia najpopularniejszych produkcji Netflixa po premierze - przez chwilę był nawet na 1. miejscu zestawienia w USA, skąd jednak został strącony przez powrót "Ozark".

Wygląda na to, że Netflixowi jednak nie spodobał się tak "mały" sukces i być może koszt tworzenia kolejnej serii odcinków był zbyt duży względem jego popularności. 

"Archive 81" bazował na popularnej serii podcastów o zjawiskach nadprzyrodzonych, a wyprodukowała go firma Atomic Monster Jamesa Wana (reżysera m.in. "Aquamana"). Scenarzystką i producentką wykonawczą serialu byłą Rebecca Sonnenshine, która przy okazji pełniła po raz pierwszy w swojej karierze funkcję showrunnerki.

Polecamy

Fabuła serialu opowiadała historię archiwisty Dana Turnera (Mamoudou Athie), który przyjmuje zlecenie odnowienia kolekcji zniszczonych nagrań wideo z 1994 roku. Rekonstruując prace dokumentalistki Melody Pendras (Dina Shihabi), angażuje się w jej śledztwo w sprawie groźnej sekty rezydującej w apartamentowcu Visser.

W miarę rozwoju wydarzeń Dan coraz bardziej obsesyjnie próbuje odkryć, co stało się z Melody. Gdy dwójka bohaterów nawiązuje tajemniczą więź, Dan nabiera przekonania, że może ocalić ją przed przerażającym losem, jaki spotkał ją 25 lat temu. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.