"Potwory i spółka" zostaną serialem na Disney Plus. Poznaliśmy tytuł i opis fabuły

Kamil Kacperski
11.04.2019 11:36
Potwory i spółka|undefined Fot. kadr z filmu "Potwory i spółka"

Kultowa bajka Pixara otrzyma wersję serialową na Disney+. Dużym zaskoczeniem niewątpliwie będzie fakt, że w produkcji powróci oryginalna obsada filmu o potworach czerpiących energię z krzyku przerażonych dzieci.

"Potwory i spółka" to film z 2001 roku, który 12 lat później doczekał się prequela "Uniwersytet potworny". Głównymi bohaterami produkcji byli Sully (głosu udzielał mu John Goodman) i Mike Wazowski (grał go Billy Crystal). Duży, futrzasty stwór i jego zielonoskóry przyjaciel cyklop pracowali w fabryce energii, którą czerpano z krzyków przerażonych dzieci. Sully był jednym z najlepszych pracowników w historii placówki i jedynym pretendentem do jego tronu był Randall Boggs.

Potwory i spółka doczekają się serialu

Sprawa zaczęła się komplikować, gdy Sully i Mike poznali dziewczynkę o pseudonimie Boo, z którą potwory zaczynają się przyjaźnić. W wyniku różnego rodzaju wydarzeń i zawirowań film "Potwory i spółka" kończy się zmianą źródła pozyskiwania energii - zamiast płaczu i krzyków, tytułowe potwory zbierają teraz śmiech dzieciaków. I właśnie na tym ma się skupić fabuła serialu "Monsters at Work", w którym powrócą bohaterowie znani z obydwóch części filmów.

Oprócz wspomnianego Goodmana i Crystala, w "Monsters at Work" powróci też John Ratzenberger (Yeti), Jennifer Tilly (Celia Mae, dziewczyna Mike'a), a także Bob Peterson (Roz). Oprócz tego do obsady dołączy m.in. Ben Feldman (serial "Mad Men"), czy Kelly Marie Tran (Rose z "Gwiezdnych wojen: Ostatnich Jedi"), a także Henry Winkler, Lucas Neff, Alanna Ubach, Stephen Stanton, i Aisha Tyler.

Przeczytaj także

Według Disney+, serial będzie spin-offem oryginalnych filmów. Akcja jest osadzona około pół roku po wydarzeniach z "Potworów i spółki". Potworki skutecznie używają do zdobywania energii śmiechu, a do kadry pracowniczej firmy Sully'ego i Mike'a dołączy niejaki Tylor Tuskmon. Postać bardzo chce dołączyć do głównych bohaterów, którzy pracują na "sali śmiechu", znanej w oryginale jako "Laugh Floor". 

Monsters at Work - data premiery serialu

Niestety, Disney nie zdradził jeszcze dokładnej daty premiery serialu - wiemy jedynie, że zadebiutuje na platformie streamingowej w 2020 roku. Samo Disney+ ma natomiast ruszyć jeszcze w roku 2019, a wśród potwierdzonych dotychczas produkcji oryginalnych znalazły się seriale MCU o Scarlet Witch, produkcja z Zimowym Żołnierzem i Falconem w rolach głównych, a także miniseria o Lokim oraz przygody Hawkeye'a. Oprócz tego na platformie zadebiutuje również pierwszy serial aktorski ze świata "Gwiezdnych wojen" - będzie nim "The Mandalorian".

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.