Powraca kolejna kultowa kreskówka. HBO i Cartoon Network zamówiły nową wersję "Animków"

29.10.2020 13:21
Przygody Animków|undefined Fot. United Archives/East News

"Przygody Animków" powrócą po 25 latach. Za wznowienie słynnego serialu animowanego odpowiedzą platforma HBO Max i stacja Cartoon Network.

Tego tytułu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Młodociana grupa spadkobierców "Zwariowanych Melodii" wychowała niejednego dzieciaka, który wychowywał się w latach 90. ubiegłego stulecia. Po 25-letniej przerwie Kinia, Kinio i ich szaleni przyjaciele powrócą na mały ekran.

"Przygody Animków" - nowe odcinki od HBO i Cartoon Network

Pod koniec października 2020 roku zaprezentowaliśmy pierwszy zwiastun nowej wersji "Animaniaków", którzy powrócą po latach dzięki platformie Hulu.

Przeczytaj także

Już niedługo wznowienie czeka inny kultowy serial, w którym palce maczał Steven Spielberg. Mowa o "Przygodach Animków", za które odpowiedzą platforma streamingowa HBO Max i stacja telewizyjna Cartoon Network. Reboot serialu zatytułowano "Tiny Toons Looniversity", czyli w wolnym tłumaczeniu "Przygody Animków na Bzikowersytecie".

Przeczytaj także

Za produkcję nowych odcinków zwariowanych kreskówkowych zwierzaków odpowiedzą Warner Bros. Animation i Amblin Television. Od razu zamówiono dwa nowe sezony serialu. Prawdopodobnie, jeśli nowa formuła się przyjmie, "Tiny Toons Looniversity" otrzyma kolejne odcinki. Producentem wykonawczym zostali ponownie Spielberg i Warner Bros. Animation. Dołączyli do nich prezes Cartoon Network Studios - Sam Register oraz wiceprezesi Amblin Television Justin Falvey i Darryl Frank. Showrunnerką serialu została natomiast Erin Gibson, która również będzie koprodukować tytuł wraz z Natem Cashem.

Przeczytaj także

Tom Ascheim stojący na czele Warner Bros. Global Kids, young Adults and Classics zapowiedział, czego możemy spodziewać się po "Tiny Toons Looniversity".

"Tiny Toons Looniversity" odda ducha wywrotowego i sprytnego humoru, który uczynił "Przygody Animków" tak wyjątkową serią.

Komentarz uzupełnił Sam Register.

Dla wielu dzieci "Przygody Animków" były ich wprowadzeniem do świata "Zwariowanych Melodii" i z czasem Kinio, Kinia, Tasior i wszystkie inne postacie stały się tak samo uwielbiane przez zupełnie nowe pokolenie jak dawni bohaterowie. Kontynuacja naszej wspaniałej współpracy twórczej z Amblin Television przywróci te postacie fanom w każdym wieku.

Oto jak prezentuje się oficjalny zarys fabularny powrotu "Animków".

Króliki Kinia i Kinio oraz reszta ich gangu, wyrusza za spełnieniem swoich komediowych ambicji na Bizkowersytet w Acme - szanowanej instytucji szkolnictwa wyższego w dziedzinie szaleństwa, gdzie młodzi marzyciele stają się zawodowymi Animakmi. Tam nawiązują ze sobą długotrwałe przyjaźnie i doskonalą swoje kreskówkowe rzemiosło, studiując pod okiem największych postaci z kreskówek w historii "Zwariowanych Melodii".

Zapowiada się więc naprawdę szalona zabawa.

Przeczytaj także

"Tiny Toons Looniversity" - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy do obsady powrócą oryginalni aktorzy głosowi, ale jest to całkiem prawdopodobne. Trudno też powiedzieć, kiedy dokładnie zobaczymy "Tiny Toons Looniversity". Na razie nie podano daty premiery serialu, ale nie wykluczone, że debiut nowych odcinków "Animków" nastąpi dopiero w roku 2022.

Przeczytaj także

Oryginalna seria powstała w roku 1990. Ostatni odcinek wyemitowano pięć lat później. "Przygody Animków" były metatekstualną produkcją, która rozkładała na czynniki pierwsze klasyczne kreskówki z serii "Zwariowane Melodie" i analizowała utarte w nich często powtarzające się gagi. Bohaterowie, którzy byli wzorowani na klasycznych postaciach ze "Zwariowanych Melodii", takich jak Królik Bugs, Kaczor Duffy czy Prosiak Porky (często występujący w "Przygodach Animków" gościnnie) nagminnie łamali czwartą ścianę i nawiązywali do różnego rodzaju sytuacji z prawdziwego życia.

Przeczytaj także

Czy w przypadku "Tiny Toons Looniversity" będzie podobnie? Przekonamy się za jakiś czas.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Ben 10" powróci w aktorskim serialu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.