Powrót serialu „Strefa mroku” oficjalnie potwierdzony przez CBS

Sergiusz Kurczuk
07.12.2017 14:12
Powrót serialu „Strefa mroku” oficjalnie potwierdzony przez CBS Fot. kadr z serialu Stefa Mroku

Platforma streamingowa stacji CBS potwierdziła, że trwają pracę nad nową wersją słynnego serialu z pogranicza horroru i science fiction - „Strefa mroku”. Za produkcję odpowiedzialny jest Jordan Peele, reżyser filmu „Uciekaj!”. 

Po 15 latach przerwy na małe ekrany powróci „Strefa mroku”. Serial zadebiutował w roku 1959 i szybko stał się ważnym elementem amerykańskiej popkultury. Pierwszy sezon zakończono w roku 1964. Ponownie podjęto temat pod koniec lat 80. i powrócono do niego na początku nowego millenium. Jednak klimat oryginału przypadł widzom do gustu najbardziej. Producentem wykonawczym nowej wersji „Strefy mroku” jest Jordan Peele, który słynie ze swojego horroru „Uciekaj!”. Debiut reżyserski komika otworzył mu drzwi do Hollywood i waśnie z tego powodu szefowie CBS All Access zdecydowali się powierzyć mu serial. 

Przed filmowcem duże wyzwanie, bo „Strefa mroku” obrosła kultem, którego wyznawców łatwo obrazić. O planach CBS informowaliśmy już na początku jesieni 2017 roku, ale teraz, jak donosi serwis mashable.com, Peele i szefowie stacji oficjalnie dodali produkcję do nowej ramówki. 

Wiele razy w tym roku mieliśmy wrażenie, że żyjemy w  strefie mroku. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego ponownego wprowadzenia współczesnej widowni  do tego świata. 

Oprócz reżysera „Uciekaj!” nad „Strefą mroku” pracować będą również Simon Kinberg oraz Marco Ramirez. Kinberg również wypowiedział się na temat nadchodzącego serialu. 

„Strefa mroku” była kamieniem probierczym mojego życia. Szansa na kontynuację jej spuścizny jest marzeniem, które się spełniło i jestem bardzo podekscytowany współpracą przy serialu z Jordanem, Marci i całym zespołem CBS All Access. 

Powstanie produkcji skomentowała również Julie McNamara - wiceprezes wykonawcza do spraw oryginalnych treści w stacji CBS

Oryginalna „Stref mroku” łączyła science fiction, horror i fantasy, eksplorując ludzką naturę i dostarczając komentarz na temat społeczeństwa, jakiego widzowie jeszcze nie widzieli. Pod auspicjami Jordana Peele'a, Simona Kinberga i Marco Ramireza i z kreatywną wolnością oferowaną przez platformę CBS All Access, serial ma niesamowitą szansę przyciągnąć dzisiejszą publiczność do współczesnych pozostałości po tej ikonicznej serii.

Czy to niezwykle trudne zadanie się powiedzie? Przekonamy się za jakiś czas, kiedy nowa wersja „Strefy mroku” pojawi się na antenie CBS. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.