Powstaje „The Terror” - nowy serial m.in. Ridleya Scotta

Kamil Kacperski
11.12.2017 12:24
Powstaje „The Terror” - nowy serial m.in. Ridleya Scotta Fot. kadr z wideo

AMC, czyli stacja odpowiedzialna za „The Walking Dead”, zapowiedziała swój nowy serial, który opowiadał będzie o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce prawie 170 lat temu na terenie wiecznych lodów Oceanu Arktycznego.

Krótki fragment zapowiadający serial udostępniono w piątek 8 grudnia 2017 roku. Sama fabuła będzie opowiadała o ekspedycji statków HMS Terror oraz HMS Erebus, które w 1848 roku zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Nie przeżył również żaden z członków załogi, a o całej wyprawie szybko zapomniano.

Sprawa została przypomniana przez Arctic Research Foundation, która odnalazła szczątki ekspedycji i rozpoczęła badanie sprawy z połowy XIX wieku. Sama legenda zainspirowała również pisarza Dana Simmonsa do stworzenia książki o tytule „The Terror”, na której serial będzie bazował. Głównym bohaterem jest sir John Franklin, którego zadaniem jest odnalezienie Przejścia Północno-Zachodniego, co ze względu na warunki atmosferyczne panujące w okolicach Arktyki, jest wręcz niewykonalne.

Zobaczcie jak wygląda „The Terror”:

Za serial będą odpowiedzialni tacy twórcy jak Ridley Scott, David Kajganich, Soo Hugh, Scott Free oraz studia Emjag Productions, Entertainment 360 i AMC Studios. W obsadzie zobaczymy takich aktorów jak: Jared Harris,  Tobias Menzies, Christos Lawton, Matthew McNulty, Sebastian Armesto, Paul Ready, czy znany z „Gry o Tron”„Ligi Sprawiedliwości” Ciarán Hinds.

Premiera w USA odbędzie się w poniedziałek, 26 marca 2018 roku, a cały sezon ma liczyć 10 odcinków.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.