Powstaje kontynuacja "BrzydUli"! Czy za kamerą znowu stanie Smarzowski?

Natalia Hluzow
14.11.2018 16:39
Wojciech Smarzowski Łukasz Simlat Julia Kamińska BrzydUla|undefined Fot. Bartosz KRUPA/East News

"BrzydUla" z Julią Kamińską i Filipem Bobkiem w rolach głównych powraca w nowej odsłonie! Czy serial, który 10 lat temu pokochały miliony polskich telewidzów, spodoba się współczesnej publiczności?

Zadane w tytule pytanie to oczywiście żart. Choć Wojciech Smarzowski faktycznie był jednym z reżyserów "BrzydUli", istnieją naprawdę minimalne szanse na to, by reżyser "Wołynia", "Róży" i "Kleru" powrócił do fuchy sprzed 10 lat i zdecydował się na ponowne reżyserowanie serialu. Żartem nie jest natomiast to, że kontynuacja "BrzydUli" naprawdę powstaje. Na swoim Instagramie potwierdziła to wcielająca się w główną bohaterkę Julia Kamińska. 

Julia Kamińska ogłosiła powrót "BrzydUli"

Serialowa aktorka znana m.in. z "Singielki" i "Na wspólnej", której kariera rozpoczęła się właśnie dzięki "BrzydUli", udostępniła zdjęcie scenariusza produkcji, którego autorem jest jej życiowy partner, Piotr Jasek. 

W rozmowie z portalem plejada.pl zarówno Julia Kamińska, jak i jej partner, potwierdzili, że trwają prace nad "Brzydulą 2". Aktorka dodała ponadto, że nie tylko znajdzie się w obsadzie nowego serialu, ale że wspólnie z Piotrem Jaskiem pracuje również nad scenariuszem.

"BrzydUla" hitem TVN

"BrzydUla", będąca polską wersją kolumbijskiej telenoweli o tym samym tytule, zadebiutowała na antenie TVN w październiku 2008 roku. Choć niewiele osób lubi się do tego przyznawać, z końcem pierwszej dekady XXI wieku niemal wszyscy telewidzowie w Polsce śledzili losy Uli Cieplak, która z brzydkiego kaczątka przemieniła się w piękną łabędzicę. Gwiazdą serialu była nie tylko Julia Kamińska, ale też wcielający się w miłość jej życia Filip Bobek, a także Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Krzysztof Czeczot, Maja Hirsch, Łukasz Simlat i Jacek Braciak, którzy dziś należą do śmietanki polskich aktorów.

Nieznana jest jeszcze data premiery "Brzyduli 2". Nie wiadomo też, czy serial będzie ponownie emitowany przez stację TVN. Na razie nie potwierdzono również, kto - poza Julią Kamińską - powróci w nowym serialu oraz o czym dokładnie opowie produkcja. Jesteście ciekawi dalszych losów Uli i Marka? 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.