Powstaje serial o zespole hip-hopowym Wu-Tang Clan

Kamil Kacperski
12.10.2018 11:50
Wu-Tang Clan|undefined Fot. Zach Cordner/Invision/AP/Invision/AP/East News

Zespół powstały w 1993 roku w Nowym Jorku doczeka się serialu opowiadającego o życiu jego członków. Nie będzie to jednak dokument, a pełnoprawny dramat. Produkcję przygotuje platforma Hulu.

Nowojorska supergrupa Wu-Tang Clan zapisała się złotymi zgłoskami w historii popularnej muzyki swoimi agresywnymi tekstami pełnymi odniesień do dalekiego wschodu oraz ciężkimi beatami, a ich debiutancki album „Enter the Wu-Tang: 36 Chambers” jest uznawany za jedną z najważniejszych hip-hopowych płyt. Perypetię kolektywu będziemy mogli poznać w tworzonym przez Hulu serialu.

Na razie powstanie 1 sezon produkcji „Wu-Tang: An American Saga”, na który złoży się 10 odcinków serialu opowiadającego o początkach zespołu. Inspiracją do stworzenia serii są książki RZA „The Wu-Tang Manual” oraz „The Tao of Wu”, a także sama historia zespołu Wu-Tang Clan. Hulu i RZA potwierdzili, że serial będzie dramatem osadzonym w latach 90.:

Serial „Wu-Tang: An American Saga” jest osadzony w Nowym Jorku z lat 90. Program przedstawi historię powstania Wu-Tangu, czyli wizji Bobby'ego Diggsa aka RZA, który próbuje zjednoczyć dwunastu młodych, czarnoskórych mężczyzn, którzy są rozdarci między muzyką i zbrodnią, ale w końcu stają się najmniej prawdopodobną historią amerykańskiego sukcesu.

Powstanie serial o Wu-Tang Clanie

Scenariuszem zajmą się Alex Tse oraz sam RZA, którzy razem z Brianem Grazerem, Method Manem i Francie Calfo pełnią również rolę producentów. Inni członkowie Wu-Tangu, czyli Ghostface Killa, Inspectah Deck, Masta Killa i GZA będą za to konsultantami odpowiedzialnymi za prawdziwość historii.

Produkcja trafi na platformę Hulu, która w Polsce współpracuje z Showmaksem. Dlatego możemy przypuszczać, że „Wu-Tang: An American Saga” pojawi się właśnie na platformie emitującej np. „Rojst”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.