Powstał pierwszy polski serial o rodzinie LGBT. Kiedy premiera "Familli"?

08.10.2020 10:13
Flaga LGBT|undefined Fot. Value Stock Images/EAST NEWS

Powstał pierwszy polski serial LGBT, który będzie nadawany w formie podcastu za pośrednictwem internetu. Kiedy premiera "Familii"?

Temat społeczności LGBT jest ostatnio na ustach wielu Polaków. Niestety nie koniecznie w dobrym kontekście. W ciągu kilku miesięcy homofobia i agresja wobec osób nieheternormatywnych znacznie wzrosła. Twórcy serialu "Familia" mają nadzieję, że ich produkcja pomoże zwiększyć tolerancję, równość i świadomość praw człowieka w naszym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem oraz widzialności osób LGBTQ+.

"Famillia" - polski serial o rodzinie LGBT

Strefy wolne od LGBT, samobójstwa szykanowanych nastolatków, aresztowania za umieszczanie tęczowych flag w miejscach publicznych, kłamstwa na temat osób nieheternormatywnych i ataki na przedstawicieli tego środowiska - niestety tak w ostatnich miesiącach wygląda Polska rzeczywistość.

Przeczytaj także

Na szczęście nie wszyscy Polacy przejrzewają homofobiczne postawy. Już niedługo wystartuje pierwszy polski serial podcastowy opowiadający o rodzinie LGBT. Przedsięwzięcie zostało zatytułowane "Familia".

Przeczytaj także

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabularny "Familli".

Serial o losach nieheteronormatywnej wielopokoleniowej rodziny składającej się z babci, matek, córki i ich otoczenia, który pokazuje różne postawy wobec świata. Opowiada o tym, jak głębokie podziały tworzą poglądy polityczne, o mechanizmie władzy i pieniędzy i tęsknocie za różnorodnością. Każdy odcinek odsyła słuchacza do jednej z organizacji broniących praw człowieka i wspierających osoby LGBTQ+.

Za serial odpowiada Jakub Skrzywanek. W twórczości reżysera stojącego między innymi za spektaklem "Mein Kampf" wystawianym w Teatrze Powszechnym, od dawna przewijają się motywy tolerancji, przemocy wobec odmienności, czy transformacji jednostki.

Za scenariusz "Familii" odpowiedzialna jest natomiast dramaturżka Weronika Murek. Autorami muzyki są Natalia Szczepańska i Julek Ploski, nagrania zrealizowała Agnieszka Szczepańczyk, a całość wyprodukowała Agnieszka Różyńska. W obsadzie "Familli" znaleźli się natomiast Marta Jalowska, Kamila Worobiej, Dorota Glac, Ada Kornecka, Maciej Pesta, Twoja Stara, Michał Piróg. Pomysłodawcą serialu jest TERAZ POLIŻ. 

Przeczytaj także

"Famillia" - kiedy premiera serialu?

Podcastowa produkcja zadebiutuje już 8 października 2020 roku. Dwa pierwsze odcinki zostaną nie trafią od razu do internetu. Najpierw będzie można posłuchać ich publicznie w warszawskim klubie Resort.

Odsłuchy odbędą się o 18:00 i 20:00. Kolejne odcinki "Familii" będą trafiać do sieci co tydzień od oficjalnej premiery internetowej, która będzie miała miejsce 19 października 2020 roku. Trafią na serwis Spotify i na YouTube.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: 10 najpiękniejszych filmów o tematyce LGBT

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.