Powstanie 9. sezon "Gry o tron"! Informację potwierdził jeden ze smoków

Kamil Kacperski
01.04.2019 09:39
Gra o tron|undefined Fot. kadr z wideo

Kilka lat temu świat obiegła informacja, że "Gra o tron" zakończy się po 8 sezonach. Okazuje się jednak, że twórcy nieco zmienili plany - nowymi wiadomościami w sprawie podzielił się Bartosz Jacek Dragon, aktor grający smoka Drogona. Potwierdził, że powstanie 9. sezon.

Do premiery 8. sezonu "Gry o tron" pozostały równo dwa tygodnie. Świat wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na 6 ostatnich epizodów przeboju HBO. Okazuje się jednak, że całkiem niepotrzebnie - według jednego z aktorów już latem 2019 roku ruszą zdjęcia do 9. sezonu produkcji na podstawie książek George'a R.R. Martina. Artysta, który potwierdził arcyciekawą informację, ma na imię Bartosz Jacek Dragon i w serialu "Gra o tron" wciela się w smoka Drogona, ulubieńca Daenerys Targaryen. 

Gra o tron - 9. sezon jednak powstanie

Bartosz Jacek Dragon, mimo bardzo swojskich imion, jest mieszkańcem Hartford w Connecticut. W serialu pracuje właściwie od samego początku. Dragon potwierdził, że widziane przez nas wcześniej materiały zakulisowe, które przedstawiały efekty specjalne użyte do stworzenia smoków, były jedynie wymysłem producentów - w wywiadzie Dragona z Entertainment Weekly możemy przeczytać, że Drogon jest wynikiem ciężkiej pracy makijażystów i wizażystów:

Tak, tak. Próbowali ukryć mój udział w serialu, zasłaniając się jakimiś efektami specjalnymi. To było trochę niemiłe. Rozumiem, że może nie wyglądam zbyt wyjściowo, ale to nie powód, aby mnie uciszać. Na szczęście się jakoś dogadaliśmy i mogę promować "Grę o tron". Tylko Vizerion jest wytworem efektów specjalnych, bo nie mogli znaleźć nikogo z takimi pięknymi niebieskimi oczami. 

tabaluga Fot. Bartosz Jacek Dragon bez make-upu /kadr z wideo

Mniejszego brata Drogona, czyli Rhaegala, gra natomiast młodszy brat BJ Dragona, czyli Johnny Dragon. Starszy z panów stwierdził, że to zaszczyt, że może grać ze swoją rodziną:

Zżyliśmy się z Johnnym na planie. Wcześniej nasze relacje nie były zbyt dobre, dlatego jestem wdzięczny twórcom, że nas obsadzili w rolach braci i właściwie zawsze pojawiamy się na ekranie razem. To bardzo miłe z ich strony. 

charizard Fot. Johnny Dragon bez make-upu/kadr z wideo

Bartosz Jacek Dragon w końcu potwierdził również, że powstanie 9. sezon "Gry o tron". Aktor zdradził również sporo szczegółów fabularnych dotyczących 8. serii, więc uważajcie na spoilery:

Tak, latem tego roku ruszają zdjęcia. Ten sezon będzie zdecydowanie inny od poprzednich - przez to, że w 5. odcinku 8. sezonu Nocny Król ginie z rąk dziwnego starszego pana i jego lekko opóźnionego wnuka, Jon i Daenerys zostają władcami całego Westeros, co sprawia, że tytułowa "Gra o tron" zostaje zakończona. 9. sezon będzie raczej komedią drogi, w której wystąpimy z Johnnym w głównych rolach, co jest bardzo ekscytujące. Fani będą zadowoleni. 

Przeczytaj także

Gra o tron - kiedy premiera 9. sezonu?

Bartosz Jacek Dragon nie chciał zdradzać daty premiery nowych odcinków, ponieważ jak sam stwierdził, jeszcze nie do końca wiadomo, ile potrwają zdjęcia do 9. sezonu "Gry o tron". Zapewnił jednak, że w nowych epizodach pojawi się mnóstwo fantastycznych zwierząt.

Prima Aprilis!

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.