Powstanie nowy serial na bazie „Bastionu” Stephena Kinga

Kamil Kacperski
03.04.2018 15:09
kadr z serialu The Stand|undefined Fot. kadr z wideo

Po ogromnym sukcesie komercyjnym filmu „TO”, kolejna książka Stephena Kinga zostanie zekranizowana. Tym razem nie trafi jednak do kin, a na ekrany telewizorów w postaci miniserialu przygotowywanego przez stację CBS.

Filmy na podstawie książek Stephena Kinga od kilku dekad cieszą się ogromnym sukcesem. W samym 2017 roku widzowie mieli okazję obejrzeć „TO”, a także „Mroczną Wieże”, „Grę Geralda”, „1992”  i seriale „Mr. Mercedes” oraz „Mgła”. Natomiast już w 2018 ukażą się kolejne produkcje oparte na twórczości Kinga - oprócz zapowiedzianych pod koniec marca „Stukostrachów”, na ekrany telewizorów trafi również „Bastion”.

Pierwsze doniesienia na temat ekranizacji książki Kinga z 1979 roku pojawiły się w czerwcu 2017 roku. Wtedy mówiono o tym, że Ben Affleck i John Boone chcą zająć się ekranizacją „Bastionu”. Kilka miesięcy później, na początku kwietnia 2018 roku stacja CBS All Access potwierdziła, że to właśnie reżyser i scenarzysta „New Mutants” zajmie się przełożeniem prozy pisarza na ekrany telewizorów. Niestety nie wiadomo, czy Affleck zostanie w jakikolwiek sposób zaangażowany w produkcję.

„Bastion” kolejną książką Kinga, która zostanie zekranizowana

Warto przypomnieć, że już w 1994 roku powstał miniserial oparty na książce „Bastion”. Produkcja liczyła 4 odcinki, a każdy z nich trwał około 90 minut. W roli głównej wystąpił Gary Sinise, którego widzowie kojarzyć mogą z „CSI: Kryminalnych zagadek Nowego Jorku”:

Fabuła książki opowiada o post-apokaliptycznym świecie, który został zniszczony przez broń biologiczną zwaną Kapitanem Tripsem. Ludzie, którzy przeżyli masakrę opowiadają się po stronie Dobra lub Zła i przygotowują się ostatecznej bitwy, która zadecyduje o dalszych losach naszego gatunku. Warto zaznaczyć, że jest to również pierwsza książka Kinga, w której pojawia się Randall Flagg, postać, która występuje jeszcze m.in. w „Oczach Smoka” czy „Mrocznej Wieży”. W ekranizacji drugiej z tych książek wcielił się w niego Matthew McConaughey.

Na razie niestety nie znamy ani daty premiery, ani obsady miniserialu „Bastion”, ale i tak warto na produkcję czekać. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.