Powstanie nowy serial na podstawie komiksu twórcy „The Walking Dead”. O czym będzie „Invincible”?

Sergiusz Kurczuk
20.06.2018 11:34
Invincible Universe |undefined Fot. kadr z komiksu Invincible Universe vol. 1 #1

Platforma Amazon zamówiła serial animowany na podstawie komiksu „Invincible” Roberta Kirkmana. Twórca „The Walking Dead” przedstawił w nim historię superbohatrera. 

Robert Kirkman to postać ceniona nie tylko wśród fanów komiksów, ale również seriali. To właśnie on stworzył serię „The Walking Dead”, którą od prawie 10 lat oglądają miliony widzów na całym świecie. Twórca ściśle współpracuje z autorami serialu. Ale „Żywe trupy” to nie jedyny komiks Kirkmana, który trafi na mały ekran. Już niebawem powstanie serial animowany dla dorosłych na podstawie „Invincible”. Produkcją zajmie się Amazon Studios, ściśle współpracując z Kirkmanem. 

„Invincible” - o czym będzie serial?

Jak podaje The Hollywood Reporter, niedługo zobaczymy upragnioną przez miłośników komiksów adaptację historii zawartej na kartach „Invincible”. Początkowo Hollywood planowało stworzyć film na podstawie dzieła Kirkmana, w który mieli być zaangażowani Seth Rogen i Evan Goldberg, ale finalnie przedsięwzięcie nie wyszło. Na szczęście temat podjęli ludzie z Amazona, którzy postanowili stworzyć animowany serial oparty na przygodach niecodziennego superbohatera. Kirkman słynie z tego, że lubi bawić się gatunkami. Oprócz pisania historii o zombie w „The Walking Dead” scenarzysta postanowił zająć się również herosami w trykotach

1 Fot. foto: okładka komiksu Invincible vol. 1 #1

Pomysł na komiks powstał w 2002 roku. Zanim tytułowy heros otrzymał własną serię, zadebiutował na łamach komiksu „Tech Jacket”. Regularne zeszyty z przygodami Invincible'a zaczęły ukazywać się w wydawnictwie Image Comics od roku 2003. W lutym 2018 roku zakończono historię 144. zeszytem komiksu. Głównymi rysownikami serii byli Ryan Ottley i Cory Walker. „Invincible” to opowieść o na pozór zwyczajnym nastolatku imieniem Mark Grayson. Ojciec chłopaka jest jednak potężnym superbohaterem znanym jako Omni-Man. W 17 urodziny Mark odkrywa, że również posiada moce i idzie w ślady ojca, przybierając pseudonim Invincible. Oprócz spektakularnych scen akcji czytelnik doświadcza opowieści o miłości, przyjaźni i ludzkości. 

Sharon Yguado, szefowa działu odpowiedzialnego za ramówkę Amazona, opowiedziała o współpracy z Kirkmanem. 

Robert ma niesamowity talent do przewidzenia ducha epoki i jesteśmy niesłychanie podekscytowani, że przełamie granice w animacji, której odcinki będą trwały godzinę. Wierzymy, że w świecie nasyconym superbohaterami, Robert podważy oczekiwania, tworząc historię wypełnioną sercem i adrenaliną. Kochamy jego ambitne plany co do serialu i wierzymy, że będzie to coś, czego jeszcze nie było w telewizji. 

Kirkman również skomentował serial oparty na podstawie jego komiksu.

Nie mógłbym być bardziej dumny z serii, którą Cory Walker, Ryan Ottley i ja, robiliśmy przez 15 lat. Wiedza, że nasi bohaterowie będą żyć w różnych wcieleniach w innych mediach, jest tak ekscytujące, że niemal trudno je znieść! To na co pozwolił nam Amazon w animowanej formie, jest czymś przełomowym i nie mogę się doczekać, aż nasi wierni fani to zobaczą. 

Producentem „Invincible” został Simon Racioppa - shworunner serialu „Młodzi Tytani”. Kirkman, Racioppa, David Alpert („The Walking Dead”) i Catherine Winer („Gwiezdne Wojny: Wojny klonów”) zajmą się natomiast obowiązkami producentów wykonawczych. Reżyserami nadzorującymi pracę nad nowym serialem Amazona będą Justin i Chris Copeland. Na razie nie wiadomo, kiedy serial zadebiutuje na serwisie Amazon. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.