Powstanie sequel "Opowieści podręcznej". Serwis Hulu stworzy adaptację książki "The Testaments"

05.09.2019 10:17
Opowieść podręcznej|undefined Fot. kadr z serialu Opowieść podręcznej

Serial "Opowieści podręcznej" doczeka się sequela w postaci adaptacji najnowszej książki Margaret Atwood, zatytułowaną "The Testaments". Produkcją zajmie się platforma Hulu.

Po 34 latach od premiery książki Margaret Atwood "Opowieść podręcznej", pisarka postanowiła stworzyć kolejną powieść, która rozgrywa się w Gileadzie. "The Testaments" trafi do księgarń na całym świecie we wrześniu 2019 roku. Serwis Hulu odpowiedzialny za serial "Opowieść podręcznej" ogłosił, że podejmie się adaptacji "The Testaments".

"Opowieść podręcznej" - powstanie serial na podstawie "The Testaments"

Jak podaje serwis Deadline, niebawem zobaczymy sequel hitu Hulu, który będzie jednocześnie spin-offem dziejącym się w dystopicznej przyszłości, w której płodne kobiety zostały sprowadzone do roli żywych inkubatorów. Podobnie jak w przypadku "Opowieści podręcznej" za produkcję odpowiedzą  Hulu oraz MGM Television.

Przedstawiciel tej ostatniej firmy - Steve Stark, który jest szefem produkcji telewizyjnej, wypowiedział się na temat powstającego serialu.

Margaret Atwood jest literacką ikoną, której prowokująca i zniewalająca proza ponownie będzie dawać czytelnikom przyjemność i rzucać wyzwania. Była niesamowicie kreatywną partnerką i źródłem pomysłów dla MGM w ciągu produkcji "Podręcznej" i nie możemy doczekać się dalszej współpracy nad kolejnym rozdziałem stworzonej przez nią historii.

Zobacz: "Opowieść podręcznej" doczeka się kontynuacji. Margaret Atwood ogłosiła tytuł i datę premiery

"The Testaments" nie skupia się już na Fredzie, tylko trzech innych bohaterkach mieszkających w Gileadzie. Jest jednak ściśle powiązana z wydarzeniami ukazanymi w powieści z 1985 roku. Tak prezentuje się oficjalny opis fabularny nadchodzącej książki.

Kiedy przed Fredą zatrzaskują się drzwi vana pod koniec "Opowieści podręcznej", czytelnicy nie mają pojęcia, jaka przyszłość czeka bohaterkę - wolność, więzienie czy śmierć. W "The Testaments" oczekiwanie się kończy. Sequel Margaret Atwood podejmuje historię, dziejącą się ponad 15 lat po tym, jak Freda wyruszyła w nieznane, zapisaną w szokujących świadectwach trzech narratorek z Gileadu.

Serialowa wersja "Opowieść podręcznej" poszerza historię ukazaną w książce, ponieważ powieść kończy się wydarzeniami ukazanymi w pierwszym sezonie produkcji. Drugi i trzeci sezon nie bazują na twórczości Atwood i zostały w całości stworzone przez showrunnerów serialu. Dzięki "The Testaments", czytelnicy "Opowieść podręcznej" będą mieli okazję zgłębić losy mieszkańców mrocznego świata powołanego do życia przez pisarkę. Czy pojawią się wątki wymyślone specjalnie na potrzeby serialu? Przekonamy się za jakiś czas.

Zobacz: Autorka „Opowieści podręcznej” uważa, że „Gwiezdne Wojny” zainspirowały atak na WTC

"The Testaments" - kiedy premiera?

Informacja o adaptacji "The Testaments" nie zawiera żadnych szczegółów dotyczących powstającego serialu. Prawdopodobnie na konkrety będzie trzeba poczekać co najmniej rok. Oczekiwać trzeba również na kontynuację "Opowieści podręcznej". Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje czwarty sezon serialu. Wiadomo natomiast, kiedy światło dzienne ujrzy książka "The Testaments". Tytuł trafi na sklepowe półki już 10 września 2019 roku. Na razie nie znamy daty polskiej premiery nowej powieści Margaret Atwood.

Zobacz też: Czy „Opowieść podręcznej” jest oparta na prawdziwych wydarzeniach?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.