W „Batwoman” główną bohaterkę zagra lesbijka

Kamil Kacperski
19.07.2018 10:14
Batwoman|undefined Fot. kadr z wideo

Stacja CW zapowiedziała, że powstanie serial o przygodach Batwoman, która pojawi się w 7. sezonie „Arrow”. Telewizja ma również dość jasne preferencje co do aktorki, która zmierzy się z rolą Kate Kane. 

W czerwcu 2018 roku stacja CW zapowiedziała, że w nadchodzącym sezonie serialu o Green Arrowie pojawi się Batwoman, czyli jedna ze sprzymierzeńców samego Mrocznego Rycerza. Fani byli dość podekscytowani z tego powodu. Kilka tygodni później, telewizja odpowiedzialna za tzw. Arrowverse, potwierdziła, że gościnny występ Kate Kane zostanie rozbudowany do pełnego serialu opowiadającego historię tej bohaterki. 

Na razie możemy być pewni jednej rzeczy - twórcy planują mocno czerpać ze współczesnych komiksów. Do tego stopnia, że w roli Batwoman ma zostać obsadzona aktorka, która jest lesbijką. Wszystko po to, aby orientacja seksualna tej postaci była przedstawiona w jak najbardziej realistyczny i szczery sposób. Tak przynajmniej donoszą źródła portalu TVLine. 

Batwoman lesbijką w serialu CW

Wiemy, że serial „Batwoman” zadebiutuje dopiero jesienią 2019 roku, a jej występ podczas corocznego crossoveru seriali CW ma być jedynie zapowiedzią tego, co nadejdzie. Wciąż nie wiemy, czy Kate Kane będzie postacią pochodzącą z alternatywnej rzeczywistości. Jeżeli tak, to jej sytuacja będzie przypominała pod tym względem serial „Supergirl”. Tajemnicą pozostaje również miasto, w którym będzie się odbywała akcja „Batwoman” - czy Gotham będzie obecne w dwóch różnych produkcjach jednocześnie?

Jeżeli chodzi zaś o sprawę orientacji seksualnej tytułowej bohaterki, to nie będzie ona jedyną osobą reprezentującą LGBTQ w produkcjach CW. Sarah Lance„Legends of Tomorrow” jest biseksualna, tak samo z resztą jak ulubieniec fanów John Constantine.„Arrow” Curtis Holt jest gejem, natomiast siostra Supergirl, Alex, jest lesbijką. Widać zatem, że reprezentowanie mniejszości seksualnych to dla Arrowverse nihil novi.

Kiedy premiera „Batwoman”?

Tak jak wspomnieliśmy - Kate Kane/Batwoman zadebiutuje w crossoverze seriali CW jesienią 2018 roku. Po gościnnych występach otrzyma własny serial „Batwoman”, który zadebiutuje najprawdopodobniej w październiku 2019 roku. Ciekawe, czy twórcy zdecydują się na gościnne występy innych członków „nietoperzej rodziny”.     

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.