Disney Plus: Powstanie serial o Hawkeye'u oraz dwie produkcje nonfiction od Marvela

Natalia Nowecka
11.04.2019 11:44
Foto: kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Avengers"

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Hawkeye’a. Na platformie Disney + pojawi się serial z Clintem Bartonem w roli głównej. Marvel zapowiedział również dwie produkcje nonfiction.

Hawkeye, choć jest jednym z członków oryginalnej grupy Avengers, od zawsze był postacią znajdującą się nieco na uboczu. Aż do teraz. W połowie kwietnia 2019 roku świat obiegła informacja, że Clint Barton otrzymał własny serial. Studio Marvela zapowiedziało również dwie produkcje nonfiction.

Powstanie serial o Hawkeye'u

Twórcy Marvela już dawno zapowiedzieli, że na powstającej platformie VOD Disney +, znajdziemy seriale poświęcone drugoplanowym bohaterom Kinowego Uniwersum Marvela, których z uwagi na ilość czasu ekranowego, nie zdążyliśmy w stu procentach poznać. I choć Hawkeye należy do postawnego składu drużyny Avengers i funkcjonuje w obrębie Uniwersum w zasadzie od samego początku, zawsze znajdował się na bocznym torze. To ma się wkrótce zmienić, ponieważ Clint Barton dołączył właśnie do zacnego grona bohaterów, których podziwiać będziemy w ich własnych serialach. Do wspomnianego grona należą już Loki, Scarlet Witch, Zimowy Żołnierz i Falcon oraz potencjalnie Groot i Rocket.

Przeczytaj także

Hawkeye z własnym serialem - o czym opowie produkcja?

W środę 10 kwietnia 2019 roku portal Variety poinformował o powstaniu limitowanego serialu o Bartonie. W roli głównej powróci rzecz jasna Jeremy Renner, jednak nie będzie on jedynym Hawkeye'm, który pojawi się w produkcji. Serial oparty zostanie na komiksach, w których Clint Barton przekazuje pałeczkę w ręce Kate Bishop. Będziemy zatem śledzić losy Kate, trenującej w celu stania się nowym Hawkeye'm w Kinowym Uniwersum Marvela, pozwalając tym samym Bartonowi odejść na upragnioną emeryturę.

Foto: kadr ze zwiastuna filmu Fot. Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Avengers: Endgame

Jeremy Renner, wcielający się w postać Clinta Bartona od wielu lat, na pytanie odnośnie powyższych rewelacji, odpowiedział wymijająco.

Na Disney + pojawią się dwa seriale nonfiction od Marvela

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Marvel Studios, w przyszłości studio zaserwuje  nam wiele produkcji z gatunku nonfiction, czyli produkcji przedstawiających autentyczne osoby i wydarzenia. Na chwilę obecną zapowiedziano dwa seriale, które ujrzymy na platformie Disney +, u boku produkcji o przygodach superbohaterów. Będą to seriale zatytułowane "Marvel's Hero Project" i "Marvel's 616", które zgodnie z zapowiedzią, skupiać się będą na badaniu roli twórców, fanów oraz bohaterów na temat dziedzictwa firmy i jej kontekstu historycznego. Oficjalne opisy produkcji prezentują się następująco:

"Marvel's Hero Project" obrazować będzie olbrzymią pozytywną zmianę, jakiej pewni młodzi ludzie dokonali w swoich społecznościach. Te inspirujące młode jednostki poświęciły swoje życie bezinteresownym aktom odwagi i dobroci, a teraz Marvel zamierza oddać im hołd, jako prawdziwym superbohaterom, którymi są. "Marvel''s Hero Project" wyprodukowany zostanie Marvel New Media we współpracy z Maggievision Productions.

Foto: materiały promocyjne Fot. Foto: materiały promocyjne

"Marvel's 616" jest tytułem roboczym do antologicznego serialu dokumentalnego badającego skrzyżowaniem bogatej spuścizny Marvela w postaci opowieści, bohaterów oraz twórców ze światem, który widzimy za naszym oknem. Opowiedziany przez pryzmat zróżnicowanej grupy filmowców, każdy z dokumentów zanurzy się w bogatym kontekście historycznym, kulturowym i społecznym, który stał się nierozerwalnie związany z historiami Uniwersum Marvela. Projekt będzie częścią wieloletniego porozumienia platformy Disney + z Davidem Gelbem ("Chef’s Table", "Jiro Dreams of Sushi"), Brianem McGinnem ("Chef’s Table", "Amanda Knox") oraz Jasonem Stermanem ("13th", "Five Came Back" z Supper Club.

Na ten moment nie posiadamy jeszcze żadnych informacji odnośnie dokładnych dat premier powyższych produkcji. Gdy tylko takie informacje się pojawią, natychmiast was o tym powiadomimy.

Zobacz też: >> Katherine Langford jako Kate Bishop w "Avengers: Endgame"? <<

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.