Powstanie serial o King Kongu

Kamil Dachnij
19.04.2017 15:38
Powstanie serial o King Kongu Fot. Kadr z wideo

King Kong zmierza do telewizji. Nowa produkcja nie będzie jednak kontynuacją filmu „Kong: Wyspa Czaszki” z 2017 roku. 

Choć emocje jeszcze nie opadły po marcowej premierze filmu z 2017 roku o wielkim gorylu, to fani klasycznego potwora mogą cieszyć się z kolejnych wiadomości. Firmy MarVista Entertainment i IM Global Television połączyły siły i wspólnie wyprodukują oraz sfinansują telewizyjne przygody King Konga. Nowa seria pod tytułem „King Kong Skull Island” nie będzie jednak nawiązywała do niedawnej produkcji Warner Bros oraz datowanej na 2020 rok „Godzilla vs. King Kong”, które zalicza się do tzw. MonsterVerse.                         

Nominowana do Oskara para Jonathan Penner oraz Stacy Title, współpracująca m.in. przy horrorze „Bye Bye Man” z 2017 roku napisze scenariusz, który ma kontynuować fabułę klasycznego filmu z żeńską główną rolą. W serialu duży nacisk zostanie położony na historię wyspy czaszki, zaś z podanych informacji wynika także, że obsada ma być wielokulturowa. Według słów dyrektora generalnego MarVista, Fernando Szewy:

Jonathan i Stacy wykorzystali świat, który oczarowywał widownię w różnych formach na przestrzeni wielu lat i nadali mu współczesne, kobieco-centryczne ujęcie. Z wielkimi oczekiwaniami współpracujemy z IM Global Television, aby wprowadzić tę ekscytującą wizję bezpośrednio do domów widzów.

Będzie to pierwsza aktorska produkcja telewizyjna związana z King Kongiem. Wszystkie wcześniejsze serie były animowane. Timing nie mógł być lepszy, bowiem można odnotować ponowne zainteresowanie wielkimi potworami wśród masowej publiczności. „Kong: Wyspa Czaszki” zarobił do tej pory 552 miliony dolarów na całym świecie, zaś reboot Godzili z 2014 roku poradził sobie niewiele gorzej.      

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.