Powstanie serial o Zielonej Latarni. Zadebiutuje na HBO Max

30.10.2019 13:33
Green Lantern|undefined Fot. materiały prasowe/DC Universe

Oprócz tego w planach jest jeszcze antologia "Strange Adventures" oraz serial dla nastolatków od Elizabeth Banks pod tytułem "Hero High". Jakie plany wobec HBO Max ma DC?

Po wielu latach prowadzenia seriali z Arrowverse na antenie CW, Greg Berlanti przeszedł do HBO Max. Superproducent produkcji od DC Comics powoła do życia dwa projekty dla nowej platformy streamingowej - serial o Zielonej Latarni oraz antologię zatytułowaną "Strange Adventures".

Zielona Latarnia i Strange Adventures wśród nowości na HBO Max

Berlanti pojawił się na scenie podczas prezentacji WarnerMedia dotyczącej HBO Max i powiedział zgromadzonym dziennikarzom i inwestorom, że jego seriale "nie będą podobne do niczego, co widzieliśmy do tej pory w telewizji". Projekt "Green Lantern" wydaje się być najbardziej ekscytującym dla fanów, a to dlatego, że do tej pory próby adaptacji postaci były wyjątkowo słabe. Wystarczy przypomnieć film z 2011 roku z Ryanem Reynoldsem w roli głównej (swoją drogą to Berlanti był odpowiedzialny za scenariusz do tego dzieła).

Przeczytaj także

Chociaż szczegóły dotyczące nowej produkcji pozostają nieznane, to DC chyba nauczyło się na swoich błędach z przeszłości i fani niewątpliwie będą podekscytowani perspektywą zobaczenia kosmicznych strażników na małym ekranie.

Jeśli chodzi zaś o "Strange Adventures", to seria ma być inspirowana komiksami z lat 50. i 60. Te opowiadały o świecie, w którym supermoce istnieją, a całość, jak twierdzi Berlanti, ma być "opowieściami science-fiction o moralności".

Berlanti wraz Charliem Hustonem oraz Sarah Schecther i Johnem Stephensem zajmą się produkcją. Powstaje również kolejny program od DC, który wychodzi spod rąk Elizabeth Banks. Aktorka zajmuje się stworzeniem "DC Super Hero High", które będzie programem komediowym o dzieciakach z supermocami. Ich życie opiera się na nawigowaniu przez liceum i wszystkie problemy z tym się wiążące. Nie zdają sobie sprawy z tego, że ich przeznaczeniem jest stanie się ikonicznymi superbohaterami DC Comics. 

Data premiery wszystkich produkcji pozostaje nieznana.

Zobacz także: HBO Max - znamy cenę i datę startu nowej platformy streamingowej

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.