Powstanie serialowe uniwersum stworzone na podstawie książek Johna Grishama

Sergiusz Kurczuk
05.12.2018 12:10
Zaklinacz deszczu (Matt Damon i Danny DeVito)|undefined Fot. kadr z filmu Zaklinacz deszczu

Sieć telewizyjna Hulu postanowiła wykorzystać twórczość Johna Grishama i na podstawie jego dzieł, stworzyć serialowe uniwersum. Które książki zostaną przeniesione na mały ekran? 

Nastały czasy serialowych i filmowych uniwersów. Większość komercyjnych produkcji nie jest już samodzielnym tytułem, ewentualnie serią składającą się z kilku części. Teraz producenci kładą nacisk na budowanie całych światów, na które tworzą poszczególne dzieła kinowe i telewizyjne. W tym kierunku podąża sieć Hulu, która zapowiedziała, że niedługo powstanie serialowe uniwersum zbudowane na podstawie twórczości Johna Grishama.

Uniwersum Johna Grishama w Hulu

Jak donosi Deadline, za jakiś czas zobaczymy kilka produkcji na podstawie książek amerykańskiego pisarza, rozgrywających się w tym samym świecie. Na razie zapowiedziano dwa seriale, które będą adaptacjami powieści "Zaklinacz deszczu" i "Samotny wilk". Tak zwane "The Grisham Universe" z czasem ma się rozrosnąć i powiększyć o kolejne seriale na podstawie książek pisarza. 

Dwa pierwsze seriale opowiedzą jedną historię, za pomocą splecionych ze sobą fabuł. W obu produkcjach pojawią się te same postacie, dzięki czemu każdy odcinek będzie swoistym crossoverem. Bohaterowie "Zaklinacza deszczu" i "Samotnego wilka" podzielą się również tego samego antagonistę. Nie oznacza to jednak, że widzowie będą zmuszeni oglądać oba seriale. Według twórców produkcje zostaną stworzone w taki sposób, żeby można je było oglądać jako autonomiczne tytuły. 

Za seriale odpowiadać będą scenarzysta Michael Seitzman znany z produkcji zatytułowanej "Quantico", producent Jason Richman oraz sam Grisham. Tę trójkę wspomogą producentka Christina Davis i członkowie firmy Maniac Productions. Dalsze szczegóły dotyczące "Zaklinacza deszczu" i "Samotnego wilka" na razie nie są znane.

John Grisham - kim jest?

Świat, który niebawem zadebiutuje na małym ekranie, został powołany do życia przez Johna Grishama - słynnego amerykańskiego pisarza i prawnika, który od lat 90. tworzy thrillery prawnicze i kryminały. Karierę pisarską rozpoczął bestsellerową powieścią "Firma". Następnie wydał książkę pod tytułem "Raport Pelikana", która doczekała się ekranizacji z Julią Roberts i Danzelem Washingtonem w rolach głównych.

W ciągu 30 lat stworzył ponad 30 powieści, cykl opowiadań oraz serię książek dla dzieci. "Zaklinacz deszczu" doczekał się już filmowej adaptacji z 1997 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli z Mattem Damonem, Claire Danes i Dannym DeVito w rolach głównych. Nie był to jedyny film na podstawie twórczości Grishama. Do tej pory mogliśmy obejrzeć między innymi adaptacje "Frimy", "Klienta" (te dwa tytuły doczekały się również seriali), "Czasu zabijania", "Komory" czy "Fałszywej ofiary"

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.