Powstanie serialowy "Hellraiser" dla HBO. Twórcą reżyser nowego "Halloween"

28.04.2020 12:14
Foto: CINEMARQUE-FILM FUTURES/NEW WORLD / Album/ East News|undefined Fot. CINEMARQUE-FILM FUTURES/NEW WORLD / Album/ East News

"Hellraiser" ma ostatnio (ponowne) pięć minut sławy. Oprócz kinowego remake'u kultowy horror doczeka się też serialowej wersji.

Hellraiser i jego Cenobici cieszą się ostatnio prawdziwą sławą. Nie tak dawno informowaliśmy was, że Spy Glass Media pracuje nad kinowym remakiem kultowego horroru. Teraz poznaliśmy też szczegóły jego serialowej wersji. 

"Hellraiser" - serialowa wersja trafi na HBO

Na wstępie należy zaznaczyć, że filmowy remake i serial od HBO to dwa oddzielne, niezależne twory, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Zgodnie z oświadczeniem, twórcy nie zamierzają opowiadać nam znów historii, którą dobrze znamy. Produkcja powstająca na potrzeby HBO będzie swoistą kontynuacją tego, co widzieliśmy w filmach z serii, znacząco rozbudowującą świat przedstawiony. 

Przeczytaj także

Fabuła ma być inspirowana zarówno oryginalną serią filmową, która wystartowała w 1987 roku, jak i książkowym pierwowzorem autorstwa Clive'a Barkera. Za powstanie serialu odpowiada David Gordon Gree, reżyser najnowszej odsłony innego kultowego horroru - "Halloween". Scenariusz napiszą Mark Verheiden i Michael Dougherty, zaś producentami zostali Lawrence Kuppin, David Salzman, Eric Gardne oraz Roy Lee i Dan Farah, którzy pracowali już między innymi przy horrorze "To".

Przeczytaj także

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.