Powstanie spin-off "Riverdale". Katy Keene otrzyma własny serial

Sergiusz Kurczuk
25.01.2019 12:31
Riverdale|undefined Fot. materiały prasowe

Stacja The CW zapowiedziała, że niebawem fani "Riverdale" dostaną kolejny serial osadzone w tym samym świecie. Chodzi o spin-off opowiadający o Katy Keene. To nie wszystkie produkcje, które trafią na antenę The CW.

Serial "Riverdale", który w Polsce można oglądać za pośrednictwem Netfliksa, niedługo doczeka się spin-offu. Niebawem pojawi się serial zatytułowany "Katy Keene", który będzie rozgrywał się w tym samym świecie, co "Riverdale". To jednak nie wszystkie nowości, które planuje stacja The CW.

"Riverdale" - powstanie spin-off "Katy Keene"

Jak donosi serwis TV-Line, przedstawiciele The CW zamówili piloty nowych seriali, które pojawią się w przyszłości na antenie stacji. Jednym z nich będzie "Katy Keene". Produkcja zostanie oparta na kolejnym komiksie wydawnictwa Archie Comics. Bohaterka zadebiutowała w 1945 roku w 5. numerze "Wilbur Comics".  Została zapomniana na wiele dekad i wprowadzona do uniwersum ponownie w roku 2005 jako uczennica liceum, marząca o byciu sławną modelką.

50 Fot. foto: Katy Keene #50

"Katy Keene" ma być musicalowym komediodramatem opowiadającym o nastolatce pasjonującej się modą i jej próbie przeprowadzki do Nowego Jorku, by zrobić karierę na Broadwayu, wybiegu i w studiu nagrań. Za pilotażowy odcinek odpowiadają shworunnerzy "Riverdale" Roberto Aguirre-Sacasa i Michael Gassi.

To jednak nie wszystkie nowości The CW. Stacja postanowiła zrobić również nowe wersje "Nancy Drew" oraz "Straconych chłopców".  W produkcji opartej na słynnej serii książek o nastoletniej detektyw, poznamy 18-letnią dziewczynę kończącą szkołę. Nancy marzy, by wyjechać z rodzinnego miasta do college'u. Losy krzyżuje jej jednak rodzinna tragedia. Drew rozpoczyna śledztwo, które wyciąga na światło dzienne skrywane od lat. Za pilota "Nancy Drew" odpowiedzą Noga Landau ("Magicy") oraz Josh Schwartz i Stephanie Schwartz ("Plotkara", "Życie na fali").

Nancy Drew Fot. foto: materiały prasowe

"Zagubieni chłopcy" to serialowy remake horroru komediowego z 1987 roku pod tym samym tytułem. Historia opowiada o matce i jej dwóch synach, którzy wprowadzających się do rodzinnego miasta kobiety. Okazuje się jednak, że Santa Carla jest opanowana przez nieumarłe krwiożercze potwory. Za scenariusz serialu odpowie Heather Mitchel  ("Skandal") a producentem wykonawczym został Rob Thomas ("iZombie", "Veronica Mars").

Na razie nie wiadomo, kiedy nowe seriale trafią do ramówki The CW.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.