Poznaliśmy datę premiery ostatniego sezonu „Gotham”

Kamil Kacperski
24.09.2018 10:44
Gotham|undefined Fot. kadr z wideo

Niestety, fani przygód młodocianego Mrocznego Rycerza będą zmuszeni poczekać. Do premiery 5. sezonu „Gotham” pozostało jeszcze prawie pół roku, a i samo źródło informacji jest nieco niepewne. 

Fani mrocznego świata Gotham City mają okazję przyglądać się jego początkom w popularnym serialu stacji FOX od 2014 roku. Aktualnie, po 4 latach i zakończeniu 4. sezonu, młody Bruce Wayne jest już o krok od powołania do życia Batmana, Selena Kyle za chwilę stanie się Catwoman, zaś demoniczny Jerome pozostawił po sobie całą zgraję ikonicznych złoczyńców DC z zaprezentowanym niedawno Jokerem na czele.

Wiemy również, że 5. sezon „Gotham” będzie zakończeniem całej historii. Nie znaliśmy jednak do tej pory jednej z najważniejszej informacji dotyczącej nowej serii o młodym Waynie - daty premiery produkcji. Z pomocą przychodzi nam jednak portal EpGuides.com, który poinformował o tym, że emisja 1. epizodu odbędzie się 15 marca 2019 roku:

Gotham powróci w 2019 roku

Według informacji, którymi dzieliła się obsada i twórcy serialu „Gotham”, produkcja miała wrócić do emisji w styczniu 2019 roku. Być może FOX postanowił przesunąć premierę o kilka miesięcy, żeby lepiej dopracować ostatni sezon swojej hitowej produkcji o Gotham z czasów przed Batmanem?

Jeżeli chodzi zaś o prawdziwość informacji, to fanowska strona zajmująca się „Gotham”, która zowie się Gotham Hub, stwierdziła, że portal EpGuides.com jest profesjonalną stroną i „oficjalnym programem telewizyjnym, na którym możemy zawsze polegać”.

O czym będzie 5. sezon Gotham?

W wywiadzie dla portalu ComicBook producent wykonawczy John Stephens zapowiedział, czego możemy się spodziewać w 5. sezonie „Gotham”. Okazuje się, że kolejne odcinki będą czerpać między innymi z komiksu „Batman: Zero Year”.

Chociaż Edward Nygma, czyli telewizyjny Riddler umarł pod koniec 4. sezonu, to z pewnością wróci, gdyż trafił na stół operacyjny Hugo Strange'a, który z pewnością przywróci go do życia. Zresztą to nie pierwsze zmartwychwstanie w „Gotham”. W komiksie „Batman: Zero Year” Nygma pełni ważną rolę, przez chwilę zdobywając kontrolę nad miastem. Wydarzyło się to w momencie, kiedy Wayne dopiero zaczynał być Batmanem. Wydaje się, że wybór komiksowej inspiracji jest więc jak najbardziej na miejscu.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.