Prawie połowa widzów „The Walking Dead” przestanie oglądać serial po odejściu Ricka

Sergiusz Kurczuk
15.06.2018 10:30
Rick Grimes (Andrew Lincoln)|undefined Fot. kadr z serialu The Walking Dead

Wygląda na to, że wraz z odejściem z „The Walking Dead” Ricka Grimesa , serial opuści również spora grupa widzów. 

Na początku czerwca 2018 roku pojawiły się informacje, że Andrew Lincoln opuści serial „The Walking Dead”. Aktor od 2010 roku wcielał się w postać Ricka Grimesa i był jednym z niewielu bohaterów, który przeżył wszystkie 8 sezonów. Najwyraźniej niedługo zginie, bo jego postać ma się pojawić w połowie 9. sezonu. Lincoln potwierdził, że rezygnuje z roli, ponieważ chce skupić się na dalszym rozwoju zawodowym. Twórcy zabili postać syna Grimesa - Carla, więc obowiązek lidera ocalałych w apokalipsie zombie prawdopodobnie spadnie na barki Daryla Dixona (Norman Reedus). Okazuje się, że wraz z odejściem Ricka, serial opuszczą... jego widzowie.

„The Walking Dead” sezon 9. - prawie połowa widzów przestanie oglądać serial po odejściu Ricka

Informacja o zniknięciu jednego z najważniejszych bohaterów serialu, wstrząsnęła fanami serii. Kontrowersyjna decyzja aktora spowodowała wzburzenie wśród wielu widzów, dla których „The Walking Dead” bez Ricka nie ma sensu. Aby sprawdzić niezadowolenie widzów, w serwisie Reddit pojawiła się ankieta, której twórcy postanowili zapytać o kilka kluczowych kwestii. Po kilku dniach zebrano potrzebne informacje i przedstawiono wyniki ankiety w graficznej formie. Okazuje się, że stacja AMC powinna zacząć martwić się sporym spadkiem oglądalności.

The Walking DEad ankieta Fot. foto: print screen z Reddit.com

Z ankiety wynika, że 44,3% przepytanych użytkowników Reddita deklaruje rezygnację z dalszego oglądania serialu po odejściu Ricka Grimesa. Co gorsza, tylko 18,8% ankietowanych odpowiedziało, że będzie kontynuować śledzenie losów bohaterów „The Walking Dead”. 72% respondentów uważa też, że twórcy powinni zakończyć serial na 9. sezonie. Na postać przejmującą spuściznę Ricka wybrano natomiast Negana (Jeffrey Dean Morgan) 40% głosów. 

Oczywiście użytkownicy Reddita to jedynie wycinek wszystkich fanów „The Walking Dead”, ale ta grupa może w pewien sposób odpowiadać nastrojom panującym wśród pozostałych fanów serialu. Jeśli wyniki głosowania się potwierdzą, stacja AMC będzie musiała zakończyć produkcję. W końcu prawie 50% spadek oglądalności to gwóźdź do trumny każdego serialu. Jeśli wyniki okażą się prawdą, plany showrunnera dotyczące ciągnięcia „The Walking Dead” przez kilkanaście lat, mocno zderzą się z rzeczywistością. 

Premiera pierwszego odcinka 9. sezonu „The Walking Dead” została zapowiedziana na jesień 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.