Producent „Stranger Things” ujawnił kolejne szczegóły 3. sezonu

Kamil Kacperski
13.08.2018 12:09
Stranger Things|undefined Fot. materiały prasowe

Shawn Levy udzielił wywiadu portalowi The Playstation, w którym zdradził kilka informacji dotyczących atmosfery i klimatu nowych odcinków popularnego serialu Netfliksa. 

Mimo, że pierwsze materiały promocyjne 3. sezonu „Stranger Things” były utrzymane raczej w lekkim i przyjemnym tonie, to nie powinniśmy się spodziewać takiej atmosfery, gdy nowe odcinki się w końcu pojawią na platformie Netflix. Tak przynajmniej twierdzi jeden z producentów serialu, Shawn Levy, który w jednym z wywiadów stwierdził, że twórcy planują pokazać w nowym sezonie najbardziej przerażające sceny w dotychczasowej historii serialu. 

Według niego fakt, że akcja 3. sezonu „Stranger Things” będzie się odbywała w wakacje wpłynie na niektóre fragmenty serialu, ale w ogólnym rozrachunku historia przedstawiona w nowych odcinkach będzie bardzo mroczna, a reklama lodziarni, w której będzie pracował Steve, jest jedynie zapowiedzią różnych aspektów życia w Hawkins, które będą eksplorowane przez twórców:

To jest część tego, co przygotowaliśmy, ale nie jest reprezentatywne dla całego sezonu. Nie ma wątpliwości, że sklepik, który zobaczyliście w reklamie będzie częścią 3. sezonu. Tak, jak wakacje. Więc nowe odcinki będą miały zdrową dozę tej miłej i jasnej atmosfery i nawiązań do popkultury lat 80. Ale obiecuję Wam, że w końcu 3. sezon „Stranger Things” trafi do bardzo mrocznego i przepełnionego akcją miejsca, do którego do tej pory jeszcze nie dotarliśmy w historii tego serialu.

Jaki będzie 3. sezon Stranger Things?

Serial zdobył ogromną popularność przez dobrze zrobione połączenie kina przygodowego i familijnego z elementami horroru oraz zjawisk nadprzyrodzonych. Swoją rolę w sukcesie miała również współczesna nostalgia za latami 80. Po słowach Levy'ego możemy wnioskować, że nowe odcinki „Stranger Things” zaprezentują nam dokładnie to samo, co poprzednie sezony - dużo nawiązań do przeszłości, przyjemną atmosferę oraz momentami przerażające sceny z potworami pochodzącymi ze świata Drugiej Strony. 

Levy stwierdził również, że prace nad nowymi odcinkami poruszają się w zawrotnym tempie. Według niego jednocześnie jest to definitywnie najbardziej ambitny z dotychczasowych sezonów „Stranger Things”:

Pracujemy naprawdę szybko, ale to nasz najbardziej ambitny projekt. Podkreślam - to najbardziej ambitny zestaw odcinków w naszej historii! Jesteśmy na nowym poziomie! Nie mogę zdradzić żadnych szczegółów, ale widzieliście, że 2. sezon był zdecydowanie bardziej kinowy i skupiony na postaciach, niż 1. Ta ewolucja będzie kontynuowana w przypadku 3. sezonu.

Stranger Things 3 - kiedy premiera?

W obsadzie 3. sezonu „Stranger Things” powróci stara ekipa nerdów: Mike, Will, Lucas, Dustin, Eleven i Max, nieco starsi Nancy, Steve i Jonathan oraz rodzice i opiekunowie dzieciaków z Joyce Byers i Jimem Hopperem na czele. Wiemy również, że pojawią się też nowe postaci, czyli dziennikarz i burmistrz Hawkins, w których wcielą się Jake Busey i Cary Elwes, oraz dwie nastoletnie bohaterki – Robin grana przez Mayę Thurman-Hawke i ratowniczka na basenie, w którą wcieli się Francesca Reale. Akcja 3. sezonu „Stranger Things” będzie się toczyć latem 1985 roku. Premiera została zapowiedziana na rok 2019.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.