Projektant kostiumów do „Arrowa” pracuje nad kostiumem Batmana Przyszłości

Kamil Kacperski
30.03.2018 11:27
8 Fot. DC Comics/ Batman Beyond #8

Andy Poon pokazał na swoim Instagramie projekt stroju Batmana znanego z serialu animowanego „Batman przyszłości”. Czyżby do serialowego uniwersum DC miał dołączyć Terry McGinnis?

Plotki o przeniesieniu Batmana przyszłości na ekrany telewizorów lub kin krążą po internecie już od dobrych kilku lat. Niektóre teorię głoszą, że nadchodząca trylogia o Batmanie, nad którą pracują Matt Reaves i Ben Affleck, zaprezentuje nam debiut Terry'ego McGinnisa w filmowym uniwersum DC. Wygląda jednak na to, że wersja człowieka-nietoperza z przyszłości pojawi się najpierw na małych ekranach. 

Projektant kostiumów do serialu „Arrow” (opartego na przygodach Green Arrowa, pochodzącego z komiksów DC łucznika) Andy Poon podzielił się na swoim Instagramie kilkoma zdjęciami, na których widać trójwymiarowy model stroju używanego przez Batmana przyszłości:

Batman Przyszłości pojawi się w Arrowverse?

Artysta zdradził również w komentarzach pod postem, że nie jest to jedynie concept art, a projekt, który zostanie zmaterializowany w postaci prawdziwego kostiumu. Po opublikowaniu pierwszego zdjęcia, Poon kilka dni później uraczył fanów kolejnym foto, do którego dodał całkiem długi podpis, w którym nieco wytłumaczył kontekst swojej pracy:

Beyond. Udoskonalam coraz więcej detali i nieco urozmaicam figurę. Nie pokażę wam jeszcze całego zdjęcia, bo niedługo wyprodukujemy prototypowy hełm i pokażemy wam go razem z finałowym modelem. Zrobimy również cały kostium. Dzięki wielkie za cierpliwość.  

Wiadomość o tym, że osoba bezpośrednio związana z produkcjami DC pracuje nad strojem dla Batmana przyszłości, bardzo ucieszyła wielu fanów człowieka-nietoperza. Najlepszy scenariusz? Pełnoprawny serial z Terrym McGinnisem w roli głównej emitowany na stacji CW. Nie powinno być problemów z wprowadzeniem postaci do telewizyjnego uniwersum DC - w końcu zarówno Flash, jak i Legendy pojawiły się najpierw w „Arrow”, a i podróże w czasie i alternatywne rzeczywistości nie są tym produkcjom obce. Batman mógłby pojawić się najpierw w jednym z seriali, a następnie powrócić do przyszłości, którą poznalibyśmy w jego własnym show.

Neo-Gotham i stary Bruce Wayne?

Jedynym potencjalnym problemem jest fakt, że w oryginalnym serialu ogromną rolę odgrywał Bruce Wayne, który był mentorem Terry'ego. DC i Warner Bros. są bardzo przeciwni używania swoich największych bohaterów w produkcjach telewizyjnych. Aczkolwiek to też ostatnimi czasy się zmieniło - w „Supergirl” pojawił się Superman, a FOX emituje serial „Gotham”, który opowiada o życiu Bruce'a Wayne'a zanim przywdział strój nietoperza, więc być może Detective Comics byłoby otwarte na serial z Batmanem w roli głównej, który jednocześnie nie jest do końca Batmanem. 

Może się jednak okazać, że cała sprawa jest jedynie projektem hobbystycznym Andy'ego Poona. Niewątpliwie rozczarowałoby to wielu fanów, którzy chcieliby zobaczyć Batmana przyszłości patrolującego ulice Neo-Gotham. Pozostaje jedynie czekać aż pojawią się nowe informacje na temat tego projektu.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.