Promo do drugiego sezonu „Stranger Things”, jak gra arcade

Sergiusz Kurczuk
31.08.2017 12:02
Stranger Things|undefined Fot. Netflix/Youtube

Czy „Stranger Things” może jeszcze bardziej oddać ducha lat 80.? Okazuje się, że tak. Dowodem na to jest nowe promo, zamieniające pierwszy sezon w grę arcade. 

„Stranger Things” to laurka wystawiona latom 80. i nie ma chyba drugiej produkcji, która nawiązywałaby w tak dużym stopniu do tego okresu, co serial platformy Netflix. Wszyscy widzowie, którzy oglądali dzieło Matta i Rossa Dufferów, z niecierpliwością czekają na kolejny sezon przygód grupy dzieciaków z małego miasteczka w stanie Indiana, w którym dzieją się naprawdę dziwne rzeczy. Na premierę drugiej serii trzeba poczekać do 27 października. Twórcy raczą fanów co jakiś czas zapowiedziami kontynuacji „Stranger Things”. W sieci pojawiło się promo, które nie dość, że podsumowuje pierwszy sezon, zapowiada drugi, to jeszcze przywołuje klimat lat 80. za pomocą powołania się na kultowe gry arcade.

W pomysłowym wideo widzimy wybrane sceny ze wszystkich 8. odcinków 1. sezonu, które w tym wypadku są kolejnymi levelami do przejścia. Podczas „gry” bohaterowie zbierają różne bonusy, gromadzą przedmioty w swoim ekwipunku, na górze wyświetla się pasek życia, a na końcu pojawia się ilość zdobytych punktów. W trakcie aracade'owej przygody pojawiają się też okna dialogowe, a także możliwość wyboru działania w danej sytuacji. Nie zawsze decyzja kończy się dobrze, ale na szczęście w zanadrzu jest kilka żyć. Na końcu nie mogło zabraknąć oczywiście walki z finałowym bossem. Wszystko oprawione rozpikselowaną grafiką i charakterystycznymi dźwiękami starych konsol. Aż chciałoby się złapać za joystick i powspominać stare dobre czasy...

To nie pierwszy raz kiedy bohaterowie „Stranger Things” stają się postaciami ze starych gier wideo. Widzieliśmy już 8-bitową wersję ich przygód. Pojawiła się też przeróbka osadzająca dzieciaki w świecie wypełnionym przerażającymi bohaterami filmów grozy.  

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.