"Przyjaciele" doczekali się Szczerego zwiastuna. Jakie błędy wytknięto legendarnemu serialowi?

03.06.2020 15:01
"Przyjaciele" doczekali się Szczerego zwiastuna. Jakie błędy wytknięto legendarnemu serialowi? Fot. INTERFOTO USA/SIPA/East News

Czy twórcy Honest Trailers powiedzieli, że produkcja tak naprawdę nie jest w ogóle zabawna, a ludzie śmieją się tylko dlatego, że niczym psy Pawłowa jesteśmy nauczeni takiej reakcji, gdy usłyszymy tzw. śmiech z puszki?

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w nowym odcinku serii "Honest Trailers" tworzonej na YouTubie przez kanał Screen Junkies. Przygotujcie się na długą przeprawę, bo wideo trwa aż 10 minut. Twórcy naśmiewają się m.in. z niemalże legendarnego już odcinka specjalnego "Przyjaciół", który miał promować platformę HBO Max (za prawa do serialu WarnerMedia zapłaciło aż 425 milionów dolarów), a obrywa się również tendencyjności niemalże każdego epizodu.

Przyjaciele doczekali się Szczerego zwiastuna

Dostaje się też nadużywaniu sformułowania "OH MY GOD!" oraz najgorszemu romansowi w historii telewizji, czyli duetowi Ross-Rachel. Twórcy wideo słusznie zauważają, że para tak często się ze sobą rozstawała, że ich końcowy pocałunek wcale nie oznacza happy endu i prawdopodobnie znów się rozstaną.

Przeczytaj także

Twórcy "Honest Trailers" nie są jednak znani z bycia zbyt krytycznymi wobec filmów i seriali, więc nie spodziewajcie się słów nienawiści na temat "Przyjaciół". Ot, wytykane są jedynie błędy i oczywiste stereotypy oraz oklepane motywy z tej uwielbianej produkcji o przyjaciołach z Nowego Jorku. Zobaczcie zresztą sami:

 Dziwne, że twórcy nie wspomnieli również o tym, że serial jest kompletnie nieśmieszny, a jedynie sprawia takie wrażenie przez używanie śmiechów z puszki, ale cóż - wszystkim się nie dogodzi. 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.