„Pułapka” TVN okazała się sukcesem! Widzowie wyłapali jednak rażącą wpadkę twórców

Natalia Hluzow
10.09.2018 17:49
Pułapka tvn|undefined Fot. kadr z serialu "Pułapka" TVN

Nowy serial z Agatą Kuleszą w roli głównej przyciągnął przed telewizory ponad 2,5 miliona widzów. Niektórzy z nich dostrzegli jednak nie tylko zalety „Pułapki”, ale wyłapali także błąd w pierwszym odcinku produkcji.

„Pułapka” to nowy polski serial kryminalny produkcji TVN, w którym Agata Kulesza wciela się w postać poczytnej autorki kryminałów, Olgi Sawickiej., która szukając inspiracji, trafia do domu dziecka, gdzie poznaje prześladowaną przez rówieśniczki Ewę (Marianna Kowalewska). Pisarka zaczyna prowadzić dochodzenie w sprawie dziewczyny, co wprowadza ją na trop mrocznych tajemnic placówki i wciąga w sam środek śmiertelnie niebezpiecznej zagadki kryminalnej.

Pierwszy odcinek „Pułapki” wyemitowano na antenie TVN w niedzielę 9 września 2018. Jak wynika z komentarzy w mediach społecznościowych, serial wciągnął i zaintrygował odbiorców. Nie obyło się jednak bez kąśliwych komentarzy widzów, którzy wyłapali wpadkę twórców serialu.

„Pułapka” – wpadka w serialu TVN

W pierwszym odcinku „Pułapki” pojawiła się scena, w której Agata Kulesza zostaje zamknięta w łazience. Ma to oczywiście swoje uzasadnione miejsce w ciągu przyczynowo-skutkowym historii, jednak sam akt zamykania bohaterki w pomieszczeniu wzbudził wątpliwości widzów. Olga Sawicka została bowiem zamknięta od zewnątrz, choć zamki i zasuwki w łazienkach występują jedynie od środka. Czy twórcy przeoczyli ten oczywisty fakt, czy po prostu - z braku lepszego pomysłu - liczyli na to, że nikt się nie zorientuje? Trudno ocenić. Internauci nie powstrzymali się jednak od oceny i zaczęli masowo wytykać wpadkę twórcom serialu:

„Pułapka”: wysoka oglądalność pierwszego odcinka

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, pierwszy odcinek „Pułapki” zobaczyło 2,56 mln widzów. Zgodnie z danymi Nielsen Audience Measurement przełożyło się to na 18,40 % udziału stacji w rynku, podczas gdy przeciętny udział TVN w rynku telewizyjnym wynosi 9,33%.

„Pułapka” – ile odcinków, kiedy emisja?

Reżyserem „Pułapki” jest Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za produkcje takie jak „Belfer”, „Bogowie” czy „Najlepszy”. Scenariusz napisali Karolina Frankowska i Michał Godzic. Za produkcję odpowiadają Tomasz Karpiński i Katarzyna Bielecka. Serial będzie liczył 6 odcinków, które będą emitowane w TVN w każdą niedzielę o godzinie 21:30.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.