Punisher i Jessica Jones dołączą do MCU? Prawa do postaci wróciły do Marvela

19.02.2021 12:35
Punisher - Jon Bernthal - zdjęcie z planu serialu Marvela Fot. Steve Sands/Bauergriffin.com/East News

Marvel odzyskał prawa do postaci Punishera i Jessiki Jones, które zostały udzielone czasowo platformie streamingowej Netflix. Czy oznacza to, że niebawem herosi pojawią się w filmach lub serialach Marvel Studios?

Fani Marvela od dawna marzą, by wersje znanych herosów stworzonych na potrzeby seriali Netfliksa dołączyły do MCU. Właśnie mijają dwa lata od anulowania "Jessiki Jones" i "Punishera", co oznacza, że Marvel Studios odzyskało prawa do wykorzystywania postaci w swoich produkcjach. 

Filmy Marvela - Punisher i Jessica Jones w MCU?

Rok 2021 to nowa era w kinowym uniwersum Marvela. Na Disney+ pojawiły się pierwsze oryginalne seriale Marvel Studios, które są nie tylko bezpośrednio powiązane z kinowymi filmami, ale również zaangażowano do ich obsad gwiazdy wielkiego formatu. Powstały więc produkcje w odcinkach z prawdziwego zdarzenia, które rozgrywają się w MCU.

Polecamy

Wcześniej większość seriali Marvela teoretycznie działa się w tym samym uniwersum, ale w praktyce nie miała z nim zbyt dużo wspólnego, ponieważ telewizyjne i kinowe produkcje w ogóle się nie przenikały. Jak podaje Murphy's Multiverse kontrakt Disneya z Netfliksem właśnie dobiegł końca, co oznacza, że jedne z ostatnich postaci znanych z komiksów Domu Pomysłów wróciły na łono Marvel Studios i będą do dyspozycji dla filmowych i serialowych twórców.

Polecamy

Kilka miesięcy wcześniej Marvel odzyskał już prawa do pozostałych członków Defenders - Daredevila, Luke'a Cage'a i Iron Fista. Oznacza to, że niebawem wszyscy herosi z produkcji Netfliksa będą mogli pojawić się w MCU. O pojawieniu się Daredevila i Jessiki Jones plotkuje się zresztą od dawna. Fani mają również nadzieję, że ponownie zobaczą Punishera, który tym razem wejdzie w interakcje z filmowymi postaciami.

Polecamy

Szef Marvel Studios - Kevin Feige zapytany niedawno o wcielenie herosów Netflixa do MCU odpowiedział tajemniczo, że wszystko się może zdarzyć, więc coś jest na rzeczy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że bohaterowie są obecnie dość znanymi markami i mają wielu fanów na całym świecie. Trudno jednak powiedzieć, czy przedstawiciele MCU zdecydują się na wykorzystanie już ugruntowanych postaci granych między innymi przez Krysten Ritter i Jona Bernthala, czy raczej zdecydują się na reboot postaci i zastąpienie ich innymi aktorami. O tym przekonamy się zapewne dopiero za jakiś czas.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.