„Rambo” doczeka się serialu

Robert Skowronski
02.12.2015 13:08
„Rambo” doczeka się serialu Fot. materiały prasowe

Kultowy bohater filmów akcji lat 80. z nożem u boku i karabinem w ręku powróci raz jeszcze. Tym razem jednak na małym ekranie.

Telewizja FOX dopięła wszystkie formalności, aby móc zacząć prace nad serialem „Rambo: New Blood”. Czy w głównego bohatera ponownie wcieli się Sylvester Stallone? To nie zostało potwierdzone, ale nie wyklucza się takiej możliwości, choć wcześniej sam Sly twierdził, że nie ma na to szans. Również przedstawiciel aktora z agencji Rogers and Cowan zaprzeczał tym doniesieniom, mówiąc:

Powstaje serial oparty na „Rambo”, którym zajmują się studia Entertainment One i Nu Image. Jednak Sylvester Stallone zdecydowanie nie powtórzy swojej ikonicznej roli na małym ekranie.

Aktor z pewnością będzie za to producentem serii. Z kolei na scenarzystę odcinków wybrano Jeba Stuarta, który wcześniej napisał skrypty m.in. do „Szklanej pułapki” czy „Ściganego”.

Historia na ekranie ma się skupić ma relacjach pomiędzy Johnem Rambo a jego synem o imieniu J.R., który jest członkiem Navy Seals. Będzie to nowa postać w uniwersum obrazów o weteranie wojny w Wietnamie. Jednak to w dalszym ciągu kluczową postacią w kolejnych odcinkach ma pozostać umięśniony Rambo.

Będzie to drugi raz kiedy to bohater znany z kart książki Davida Morrella trafi na telewizyjny ekran. Wcześniej miało to miejsce w 1986 roku za sprawą animowanego serialu „Rambo: The Force of Freedom”. W kinach zaś John Rambo pojawił się już czterokrotnie - odpowiednio w roku 1982, 1985, 1988 i po raz ostatni w 2008.

Pomysł na stworzenie serii bazującej na poczynaniach dzielnego żołnierza narodził się jeszcze w 2013 roku. Wcześniej mówiono też o zaangażowaniu w projekt Ryana Goslinga, jednak ostatecznie to się nie udało.

Wraz z ogłoszeniem ruszenia prac nad serialem „Rambo: New Blood” umacnia się trend tworzenia ze znanych pełnometrażowych oryginałów historie odcinkowe. Podobny los, z lepszym lub gorszym skutkiem, spotkał takie obrazy jak „Krzyk”, „Martwe Zło”, „12 małp” czy „Raport Mniejszości”.

Czekacie na „Rambo: New Blood”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.