Reżyser "Gry o tron" stwierdził, że "ostatni odcinek był zrobiony w pośpiechu"

15.10.2019 10:41
Gra o tron|undefined Fot. materiały prasowe/HBO

Reżyser Neil Marshall przyznał, że finał 8. sezonu "Gry o tron" był "zdecydowanie zrobiony w pośpiechu". Twórca skrytykował niektóre decyzje Davida Benioffa i DB Weissa.

Zakończenie "Gry o tron" było przyjęte przez fanów z niezbyt wielkim entuzjazmem. Można nawet powiedzieć, że wywołało kontrowersje. Na temat finału głos zabrały miliony fanów, a do krytycznych opinii odnieśli się aktorzy i ludzie pracujący przy serialu. Jedną z takich osób jest Neil Marshall, który wyreżyserował kilka odcinków poprzednich sezonów "Gry o tron".

Gra o tron - ostatni odcinek był "zrobiony w pośpiechu"

Reżyser wypowiedział się w rozmowie z portalem Metro.co.uk, gdzie przyznał, że spieranie się z Davidem Benioffem i DB Weissem było wręcz niemożliwe:

Naprawdę ciężko było cokolwiek zarzucić tym panom, bo są geniuszami i wykonali naprawdę imponującą pracę. Na pewno inaczej podszedłbym do reżyserii. Jedną z najlepszych rzeczy podczas tych epizodów, które kręciłem było to, że miałem spory wkład w to, jak to wyglądało. Zwłaszcza w scenach batalistycznych. Definitywnie dodałbym sporo strategii i wiedzy na ten temat.

Przeczytaj także

Następnie Marshall przyznał, że zgadza się z opiniami ludzi, którzy zarzucają twórcom zbyt szybkie i pośpieszne zakończenie niektórych wątków:

W pewien sposób zgadzam się z krytyką, że ostatni sezon był zrobiony w pośpiechu. Wszyscy niby skończyli tam, gdzie mieli skończyć, ale chyba zbyt szybko to rozegrali.

"Gra o tron" dobiegła końca w maju 2019 roku wraz z emisją finałowego epizodu "Żelazny tron". Kilka tygodni po premierze pojawiła się petycja o ponowne nakręcenie ostatniego sezonu, którą podpisał ponad milion fanów. Wśród aktorów, którzy byli zdenerwowani takim odbiorem był m.in. Alfie Allen, który wcielał się w Theona Greyjoya. Ruszyły już zdjęcia do pierwszego spin-offu serii.

Zobacz także: W obsadzie pierwszego prequela "Gry o tron" pojawiły się cztery nowe nazwiska

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.