Reżyser „Uciekaj!” zapoluje na nazistów

Sergiusz Kurczuk
21.09.2017 14:31
Reżyser „Uciekaj!” zapoluje na nazistów Fot. Jimmy Kimmel Live/YouTube

Jordan Peele, reżyser horroru „Uciekaj!”, rozpoczął pracę nad serialem, który opowie o grupie, zajmującej się łapaniem nazistów. Główni bohaterowie będą polować na popleczników Adolfa Hitlera, ukrywających się na terenie Stanów Zjednoczonych.

„Uciekaj!” to debiut reżyserski Jordana Peele'a, który do niedawna był kojarzony głównie ze stacji Comedy Central. Okazało się jednak, że jest utalentowanym twórcą horrorów. Jego film został bardzo dobrze przyjęty. Udało mu się zarobić ponad 250 milionów dolarów przy budżecie w wysokości jedynie 4,5 milionów. „Uciekaj! wpisuje się w serię filmów kina grozy, które przywróciły horrorom dobre imię utracone jakiś czas temu. Film nie tylko dostarcza rozrywki, polegającej na wywołaniu uczuciu niepewności i strachu, ale również skłania widza do refleksji na temat rasizmu. Peele podszedł do tematu w nieszablonowy sposób, przy okazji dotykając materii, która w obecnych czasach zasługuje na nagłaśnianie. 

Sukces „Uciekaj!” spowodował, że reżyser jest już zaangażowany w kilka nowych produkcji. Jak podaje The Hollywood Reporter, Peele pracuje obecnie nad serialem, który opowiada o polowaniach na nazistów. Filmowiec tworzy historię wraz ze swoją firmą produkcyjną Monkeypaw Productions oraz wytwórnią Sonar Entertainment. Pomysł na serial zrodził się po sytuacji, do której doszło niedawno w USA. W połowie lipca 2017 roku neonazistowska demonstracja przerodziła się w krwawe zamieszki.

Akcja serialu będzie miała miejsce w latach 70. ubiegłego wieku. Głównymi bohaterami będą osoby, które postanawiają wymierzyć sprawiedliwość nazistom. Zbrodniarze wojenni zdołali uciec przed wymiarem sprawiedliwości i ukryć się w różnych częściach świata. Jedną z nich są Stany Zjednoczone, gdzie pomiędzy zwykłymi ludźmi, mieszkają byli poplecznicy Hitlera.

To nie jedyna produkcja poruszająca ważne tematy, w którą zaangażowany jest Peele. Filmowiec wraz ze Spikem Lee pracuje również nad niezatytułowanym thrillerem tworzonym przez Universal. Akcja filmu również będzie się toczyć w latach 70. i dotknie podobnej materii, co powstający serial. Produkcja skupi się na Ku Klux Klanie

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.