"Rick i Morty" jako pełnoprawne anime! Co wiemy o nadchodzącym spin-offie serialu?

19.05.2022 10:03
"Rick i Morty" jako pełnoprawne anime! Co wiemy o nadchodzącym spin-offie serialu? Fot. materiały prasowe/HBO Max

Mało wam Ricka i Morty'ego? Jeśli tak, to możecie się cieszyć - stacja Adult Swim właśnie poinformowała, że w produkcji jest już anime na podstawie popularnego serialu animowanego.

Rick i Morty jako serial anime. Co wiemy o produkcji?

Jak pewnie wiecie, "Rick i Morty" od kilku lat flirtuje z anime. Te pojedyncze specjalne odcinki w końcu zaowocowały dzieciakiem w postaci "Rick and Morty: The Anime", czyli nowym projektem anime bazującym na oryginalnym serialu od Dana Harmona i Justina Roilanda. Wszystkim zajmie się oczywiście Adult Swim, a także HBO Max, więc premiera w Polsce raczej nie będzie opóźniona względem USA.

Polecamy

Co jednak wiemy na temat produkcji? Jak podaje Variety pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków, a twórcą serialu ma być Takashi Sano. Fani "Ricka i Morty'ego" mogą być zaznajomieni z jego twórczością - to on był bowiem reżyserem krótkich animacji sprzed lat, takich jak "Rick and Morty vs Genocider", czy "Summer Meets God (Rick Meets Evil)".

Poniżej możecie zobaczyć grafikę, która promuje nadchodzące anime o popularnym duecie:

Sano wypowiedział się na temat nowego projektu w oficjalnym oświadczeniu:

Przygody Ricka i spółki bywają bardzo agresywne i sprawiają problemy rodzinne, ale zawsze sobie z nimi radzą! To coś, co sprawia, że chce się żyć. Jestem zaszczycony, że mogę opowiedzieć nową opowieść o tej wspaniałej rodzinie. Mam nadzieję, że moja wizja się wam spodoba.

Polecamy

Na razie nie wiemy, w jakim stopniu (o ile w ogóle) zaangażowani będą twórcy oryginału, czyli Dan Harmon i Justin Roiland. Przypominamy, że drugi z panów podkłada w serialu głos tytułowym postaciom, więc zastąpienie go kimś innym może się okazać agresywną decyzją.  

Na razie nie mamy bladego pojęcia, kiedy "Rick and Morty: The Anime" i 6. sezon "Ricka i Morty'ego" zadebiutują na HBO Max/Adult Swim.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.