Sabrina Spellman miała być czarnym charakterem w „Riverdale”

Natalia Hluzow
05.10.2018 16:06
Sabrina Spellman w Riverdale|undefined Fot. kadr ze zwiastuna Chilling Adventures of Sabrina

Niewiele brakowało, a serial „Chilling Adventures of Sabrina” nigdy nie ujrzałby światla dziennego. Okazuje się, że Roberto Aguirre-Sacasa miał początkowo zupełnie inne plany wobec nastoletniej czarownicy.

Roberto Aguirre-Sacasa, dyrektor kreatywny Archie Comics, odpowiedzialny na oparte na komiksach seriale „Riverdale” i „Chilling Adventures of Sabrina”, w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że zanim zdecydował się na reboot serialu o nastoletniej czarownicy, postać Sabriny chciał wprowadzić do „Riverdale”, czyniąc z niej... główną antagonistkę w 2. sezonie.

Sabrina w „Riverdale” - dlaczego się nie pojawiła?

„Chilling Adventures of Sabrina” zadebiutuje na Netflix jeszcze w październiku 2018 roku. Serial mógł jednak nigdy nie powstać, gdyby Aguirre-Sacasa wcielił w życie swój początkowy plan. Jak wyznał w rozmowie z Entertainment Weekly:

W trakcie 1 sezonu Riverdale - zanim jeszcze eksplodował i znalazł swoją ścieżkę jako swego rodzaju mieszanka kryminału noir i pulpowej produkcji - powiedzieliśmy sobie: „Może sezon 2 będzie jak komiks Afterlife with Archie. Zrobimy dużą zmianę gatunkową i uczynimy z niego horror. Będzie pokazywał życie po śmierci, a Sabrina mogłaby być wtedy antagonistką.” Był nawet czas, kiedy rozmawialiśmy, by zwrotem akcji na koniec 1. sezonu było pojawienie się Sabriny.

Fani „Riverdale” faktycznie przez długi czas liczyli, że nastoletnia czarownica w końcu pojawi się w serialu. Ostatecznie jednak nigdy do tego nie doszło. Dlaczego? Jak wyjaśnia showrunner obydwu produkcji:

Z różnych powodów, a częściowo dlatego, że „Riverdale” znalazło swoją drogę jako serial kryminalny i wydawało się to coraz mniej i mniej pasować. Zaczęliśmy też czuć wyraźną różnicę między Greendale i Riverdale - magia powinna istnieć w Greendale, ale już nie w Riverdale. To był nasz pomysł.

Ostatecznie słowa Aguirre-Sacasy potwierdziły się w rzeczywistości. I choć wielu fanów ubolewa nad faktem, że ścieżki Archiego i Sabriny nigdy się nie przetną,  Riverdale pozostało miasteczkiem mocno osadzonym w codziennych realiach, podczas gdy Greendale z serialu o „Sabrinie” wypełnia czarna magia i przerażające stwory. 

„Chilling Adventures of Sabrina” - kiedy premiera na Netflix?

Kiernan Shipka jako Sabrina Spellman wraz z grupką przyjaciół i zgrają potężnych wrogów, już niebawem zadebiutuje w mrocznym serialu Netfliksa. W przeciwieństwie do znanego sit-comu z lat 90., nowa produkcja została stworzona w klimacie grozy, czego przedsmak można poczuć, oglądając zwiastun „Chilling Adventures of Sabrina”.

Premiera serialu na Netflix nastąpi już 26 października 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.