Stephen King na musicalowo? Pojawiły się pierwsze zdjęcia z epizodu „Riverdale” opartego na „Carrie”

Natalia Hluzow
26.03.2018 16:37
Carrie|undefined Fot. kadr z filmu "Carrie"

Magia małego ekranu już niebawem połączy konwencję musicalową z mroczną powieścią Stephena Kinga. W jednym z nadchodzących odcinków 2. sezonu „Riverdale” powstanie szkolne przedstawienie na podstawie „Carrie”.

Amerykańska stacja The CW ogłosiła niedawno, że jeden z kwietniowych odcinków „Riverdale” zaprezentuje przygotowania i realizację szkolnego musicalu opartego na słynnym... horrorze Stephena Kinga

„Carrie: The Musical” w serialu „Riverdale”

Odcinek słynnego serialu dla młodzieży będzie nosił nazwę „A Night to Remember”. Główni bohaterowie „Riverdale” będą brali udział w przedstawieniu o nazwie „Carrie: The Musical”. Cheryl Blossom grana przez Madelaine Petsch wcieli się w tytułową Carrie, Veronica Lodge (Camila Mendes) zagra wredną prześladowczynię Carrie, a Betty Cooper (Lili Reinhart) i Archie Andrews (KJ Apa) będą odtwarzali postaci Sue i Tommy'ego. Jughead (Cole Sprouse) będzie natomiast przygotowywał zakulisowy materiał o powstawaniu musicalu. 

Szkolne show opisywane jest jako mroczna, lecz chwytliwa ostrzegawcza opowieść o życiu licealistów w małym mieście. W ramach serialu reżyserować będzie Kevin Keller grany przez Casey'a Cotta. Wcześniej w „Riverdale” pojawiały się już elementy musicalowe, jednak po raz pierwszy konwencja ta zostanie wykorzystana na tak dużą skalę. 

Odcinek poświęcony musicalowi „Carrie” ma zawierać aż 11 piosenek. Pierwsze zdjęcia z tej wyjątkowej produkcji pojawiły się tradycyjnie w magazynie EW. Jeden z użytkowników Twittera udostępnił je zbiorczo w jednym poście:

Adaptacje „Carrie” Stephena Kinga

Nadchodzący epizod „Riverdale” nie będzie pierwszą próbą przełożenia horroru Kinga na musical. W 1988 roku Lawrence D. Cohen próbował zrealizować „Carrie” na Broadwayu, co okazało się gigantyczną klapą. Dopiero jego wskrzeszenie w nowej formie na off-Broadwayu w 2012 roku uczyniło z przedstawienia prawdziwy hit. 

Serialowy musical ma czerpać jednak nie tylko z wersji scenicznych, lecz ze wszystkich poprzednich adaptacji słynnej powieści Kinga, a więc również z filmu Briana De Palmy z 1976 roku i jego remaku z 2013 roku.

Odcinek „A Night to Remember” zostanie wyemitowany przez stację The CW 18 kwietnia 2018 roku. W Polsce serial „Riverdale” udostępnia platforma Netflix.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.