Robert Downey Jr. ma stworzyć dwa seriale związane z Sherlockiem Holmesem dla HBO Max

06.04.2022 13:35
Robert Downey Jr. ma stworzyć dwa seriale związane z Sherlockiem Holmesem dla HBO Max Fot. World History Archive/East News

Te mają być oczywiście powiązane z dwoma filmami o detektywie, w których główną rolę zagrał Downey. Co wiemy o nadchodzących produkcjach?

RDJ zrealizuje seriale o Sherlocku Holmesie dla HBO Max

HBO Max i Warner Bros. starają się zrobić filmowo-telewizyjne uniwersum pokroju "The Suicide Squad" i "The Batman", tylko opowiadające o Sherlocku Holmesie - tak przynajmniej donosi jak zawsze wiarygodny Deadline.

Polecamy

Według portalu, HBO Max pracuje już nad dwoma serialami związanymi z filmami o Sherlocku Holmesie, w których główne role odgrywali Robert Downey Jr. i Jude Law. Co ciekawe, RDJ i jego żona, Susan, mają być producentami wykonawczymi produkcji. Seriale mają natomiast opowiadać o dwóch różnych postaciach ze świata Holmesa.

Współtwórcą seriali ma być również producent wspomnianych filmów, Lionel Wigram z Wigram Productions. 

Tak jak wspomnieliśmy, seriale mają opowiedzieć o różnych postaciach ze świata Sherlocka Holmesa - jednak w przeciwieństwie do "Peacemakera", czy "Pingwina", te mają przedstawić kompletnie nowych bohaterów, których nie widzieliśmy do tej pory w filmach. 

Polecamy

Z doniesień Deadline wynika, że postaci miały zadebiutować pierwotnie w 3. odsłonie przygód Sherlocka z RDJ-em w roli głównej. Film miał zadebiutować w grudniu 2020 roku, potem grudniu 2021 roku, a obecnie nie ma daty premiery. Pewne jest jednak, że los seriali jest uzależniony od sukcesu "Sherlocka Holmesa 3".

Chociaż obecnie status tej produkcji jest nieznany, to zarówno RDJ, jak i reżyser Dexter Fletcher (który zastąpił na stołku Guya Ritchie) wielokrotnie wyrażali chęć zrealizowania tego filmu - obaj mają jednak nieco napięte grafiki.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.