Robin Wright przerwała milczenie w sprawie Kevina Spaceya: „Nie znałam człowieka.”

Natalia Hluzow
09.07.2018 14:00
Robin Wright Kevin Spacey|undefined Fot. David Giesbrecht/Netflix

Wypowiedź aktorki partnerującej Kevinowi Spaceyowi w serialu „House of Cards” przez niemal 5 lat brzmi zaskakująco. Czy to możliwe, że Robin Wright nie znała swojego najbliższego współpracownika i nie wiedziała, co dzieje się na planie?

Ku rozpaczy większości fanów serialu, „House of Cards” powróci z szóstym i ostatnim sezonem, jednak bez udziału Kevina Spaceya w roli Franka Underwooda. Przyczyną usunięcia głównego bohatera serialu i zastąpienia go ekranową żoną, Claire, były liczne oskarżenia o molestowanie seksualne, jakie pod adresem gwiazdora zaczęły pojawiać się z końcem 2017 roku. Wśród osób zarzucających Spaceyowi niewłaściwe zachowanie znaleźli się m.in. członkowie ekipy „House of Cards”.

Robin Wright o Kevinie Spaceyu

Robin Wright, która w serialu Netfliksa od pierwszego do piątego sezonu wcielała się w żonę Franka Underwooda, nigdy nie skomentowała oskarżeń pod adresem Spaceya. Jednak teraz, kiedy aktorka rozpoczęła już promocję finałowego sezonu „House of Cards”, w wywiadzie dla NBC’s Today wrócono do tej kwestii. Wright zapytana o to, czy naprawdę nigdy nie zauważyła niczego dziwnego w zachowaniu Spaceya, odpowiedziała:

Kevin i ja znaliśmy się pomiędzy „akcja” i „cięcie”, a pomiędzy ujęciami tylko sobie żartowaliśmy. Nigdy tak naprawdę nie znałam człowieka. Znałam tylko znakomitego rzemieślnika, jakim jest.

Czy to możliwe, że tak bliska współpracownica gwiazdora nie dostrzegała rzeczy, o które oskarżany jest Kevin Spacey przez ekipę „House of Cards”? I że nie znała człowieka, w którego żonę wcielała się przez niemal 5 lat? Prawdopodobnie nie dowiemy się tego nigdy. Powyższa wypowiedź brzmi jednak tak, jakby aktorka wzięła przykład ze swojej serialowej bohaterki i zdecydowała się na dyplomatyczną odpowiedź, zaś prawdę – jakakolwiek jest – postanowiła zachować dla siebie.

House of Cards Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„House of Cards 6” – kiedy premiera?

Robin Wright już niebawem powróci jako Claire Underwood w finałowym sezonie „House of Cards”. Po śmierci Franka Underwooda to właśnie ona przejmie stery w serialu jako nowa prezydent USA, co zapowiadają już pierwsze teasery „House of Cards 6”.

Prócz Robin Wright w nadchodzących odcinkach powrócą: Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott i Boris McGiver. Do obsady dołączyli też Diane Lane, Greg Kinneare i Cody Fern.

Twórcą „House of Cards” jest Beau Willimon, produkcją zajmują się Donen/Fincher/Roth oraz studio MRC dla Netflix. Finał „House of Cards” rozegra się na Netflix jeszcze przed końcem 2018 roku.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.