"Ród smoka" stracił jednego z twórców. Jaki wpływ będzie to miało na kolejne odcinki?

06.09.2022 10:43
"Ród smoka" stracił jednego z twórców. Jaki wpływ będzie to miało na kolejne odcinki? Fot. materiały prasowe/HBO Max

"Ród smoka" okazał się być ogromnym hitem dla HBO, który nie tylko przykuwa przed ekrany fanów "Gry o tron", ale też przy okazji dostaje bardzo dobre oceny od krytyków i widzów. Niestety szykują się zmiany za kulisami produkcji.

Ród smoka - z serialu odchodzi jeden z twórców

Jak podaje The Hollywood Reporter, z pracy przy serialu zrezygnował Miguel Sapochnik, jeden z showrunnerów, reżyserów i producentów wykonawczych prequela "Gry o tron". Pracował nad tytułem przez ostatnie trzy lata i według informacji podanych przez wspomniany portal, Sapochnik postanowił zrezygnować z powodu wyczerpania intensywną i stresującą pracą przy serialu.

Polecamy

Wiadomo, że Sapochnik ma zatrzymać funkcję producenta wykonawczego, a jego obowiązki showrunnera przejmie Ryan Condal - panowie stworzyli serial we dwóch (z pomocą George'a R.R. Martina). Producent skomentował swoją decyzję:

Praca w "tronowym" uniwersum przez kilka lat była zaszczytem i przywilejem. Szczególnie miło wspominać będę czas spędzony ze wspaniałą ekipą i obsadą "Rodu smoka". Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy w pierwszym sezonie, a entuzjastyczne opinie widzów sprawiają, że jestem przeszczęśliwy. Decyzja o ruszeniu dalej była niewiarygodnie trudna, ale wiem, że dokonałem dobrego wyboru.

Polecamy

Wiemy też, że jeśli chodzi o pierwszy sezon, to nie ma się czego obawiać - Sapochnik zakończył już swoją pracę, a odcinki są w większości gotowe. Efekty braku showrunnera odczujemy dopiero w potwierdzonym niedawno 2. sezonie "Rodu smoka". Nie zmieniło to jednak faktu, że niektórzy współtwórcy serialu są rozczarowani takim obrotem spraw - wcielający się w Corlysa Valeryona Steve Toussaint powiedział w rozmowie z EW, że jest "bardzo smutny", ale rozumie i szanuje decyzję Sapochnika.

Według plotek, decyzja Sapochnika nie była podyktowana jedynie stresem i wyczerpaniem - twórca otrzymał podobno od HBO inną propozycję pracy i niedługo może stworzyć dla stacji zupełnie nowy projekt. Na razie szczegóły są jednak nieznane.

Jeśli chodzi zaś o "Ród smoka", to serial debiutuje co tydzień w poniedziałki na HBO i HBO Max.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.