"Ród smoka" - twórcy zanotowali wpadkę, którą od razu zauważyli fani. Tym razem nie chodzi o kubek kawy

08.09.2022 10:42
"Ród smoka" - twórcy zanotowali wpadkę, którą od razu zauważyli fani. Tym razem nie chodzi o kubek kawy Fot. materiały prasowe/HBO Max

Fani "Rodu smoka" oglądają nowy serial HBO Max bardzo uważnie. Niedawno wyłapali bowiem wpadkę twórców, którzy chyba liczyli na nieuwagę widzów.

Ród smoka - głupia wpadka twórców w nowym odcinku

"Ród smoka" ma ogromny plus, którym jest bycie częścią uniwersum "Gry o tron". Jednak idzie za tym też pewna odpowiedzialność - fani skupiają się bowiem bardzo mocno na tym, co w produkcjach HBO wyszło, a także co nie wyszło. W przypadku "Gry o tron" pamiętna jest słynna scena z kubkiem kawy, którego nie usunięto podczas zdjęć, dzięki czemu Starbucks zanotował ogromne wzrosty na giełdzie (#StarbucksGate).

Polecamy

W przypadku "Rodu smoka" wpadka nie jest tak spektakularna, ale dała użytkownikom Twittera pożywkę do pisania postów wytykającym twórcom niedokładność. Okazuje się bowiem, że pozbawiony kilku palców król Viserys w jednej ze scen cudownie odzyskał brakujące części ciała.

Mowa oczywiście o zielonej rękawiczce na dłoni Paddy'ego Considine'a - ta jest stosowana do tego, by potem w post-produkcji usunąć palce aktora. Tym razem komuś się zapomniało.

Polecamy

Co ciekawe, widoczne palce władcy to nie jedyny błąd, który pojawia się w rzeczonej scenie - to również zostało skomentowane:

Ponadto - kiedy wręcza list Daemonowi, pieczęć jest już zerwana. Wygląda na to, że nagrywali tę scenę kilkukrotnie. Nie ma to żadnego wpływu na odbiór serialu, ale wciąż...

Czy w kolejnych odcinkach nowego hitu HBO pojawią się inne wpadki? Miejmy nadzieję, że nie, ale wiecie - różnie bywa. 4 odcinek "Rodu smoka" trafi na platformę HBO Max już 11 września 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.